Вадим Рабинович: Яценюк з тріском провалив інвест-вояж за кордон
Сьогоднішня заява прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про транш від МВФ в $ 1,7 млрд. - єдина надія уряду, адже турне Кабміну по США, Канаді та Великобританії для залучення інвестицій в Україну з тріском провалилося.
Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції Опозиційного блоку, голова парламентського підкомітету з прав людини Вадим Рабинович.
«Єдине, що залишається Кабміну - потирати руки в передчутті чергового траншу МВФ. І затикати їм бюджетні дірки, не думаючи про те, що борги рано чи пізно доведеться віддавати. Що стосується інвестицій, то тут дилетантська політика влади, нарешті, дала закономірний «результат» - втрату довіри наших стратегічних партнерів », - сказав Вадим Рабинович.
«Мега-прорив України на інвестиційному терені, про який Яценюк відрапортував в парламенті, по суті - мега-провал ... Якщо, звичайно, прем'єр не вважає роботою «на 10 з 10» той факт, що українська делегація повернулася ні з чим ... Реальних нових прямих іноземних інвестицій - як кіт наплакав. Інвестори, як і кредитори, не довіряють цій владі і не вірять у її здатність вивести економіку з кризи», - сказав народний депутат.
За підсумками візиту в Канаду і Великобританію взагалі не оголошено про жодну інвестиційну угоду, зазначив він. Основну ставку представники влади зробили на перший американо-український бізнес-форум у Вашингтоні - але й тут похвалитися виявилося нічим, констатував парламентарій.
«Великий бізнес та інвестори в США в курсі, що за останні 500 днів відбулося в Україні, де скупляться на порожні розмови про реформи і великому потенціалі України. Нехай навіть все це підноситься гарною англійською - предмет особливої гордості Яценюка ... Час порожніх обіцянок влади давно вийшов, зате інвестори бачать реальну картину - поганий бізнес-клімат та провал у боротьбі з корупцією», - сказав він.
«Уряд підносить як перемогу підписання меморандуму про наміри з Frontera Resources Corporation про постачання зрідженого газу. Але при цьому скромно замовчує, що минулого тижня американський Chevron заявив про остаточний відхід з Олеського родовища з потенційними запасами газу в 3 трильйони кубометрів ... Компанія офіційно не коментувала причини відходу, але експерти називають головним чинником нестабільність регуляторного середовища при новому уряді. Тобто Яценюк і Ко не здатні не те що залучити нових - а й утримати існуючих інвесторів», - зазначив депутат.
Ще один «прорив» - рішення Кабміну вдвічі знизити рентні ставки на видобуток газу з 1 жовтня 2015 року. Фактично, зауважив він, ставки повернуть на рівень, який був до приходу до влади «реформаторів» - вимушена міра, коли стало ясно, що приватні компанії не будуть вкладатися у видобуток газу при нових податках.
«Ну і взагалі анекдот - залучення американського інвестора Horizon Capital - компанії, якою довго керувала нинішній міністр фінансів Яресько, і яка працює на українському ринку більше 10 років! .. Та й сама мізерна інвестиція в сайт інтернет торгівлі Rozetka.ua, м'яко кажучи, не тягне на «досягнення» або «прорив», - зазначив Вадим Рабинович.
Західні інвестори чекають від української влади реальних дій з поліпшення бізнес-клімату в Україні та за 1,5 року не бачать принципових змін на краще, підкреслив Вадим Рабинович. «Тому, незважаючи на політичну підтримку Вашингтоном, Оттавою і Лондоном Києва, американський, канадський і англійський бізнес не поспішають розділяти ентузіазм Яценюка про «безмежні можливості »в Україні», - зауважив політик.
«Заяви прем'єра і Ко про високу оцінку закордонним бізнесом реформ в Україні виставляють владу в смішному світлі, але розплачуватися за їх некомпетентність і дилетантство в кінцевому підсумку доведеться простим українцям», - заявив парламентарій.