У п’ятій школі буде друга зміна для четвертокласників?

foto

Батьки дітей категорично проти

Буквально в передостанньому номері «Закарпатка» писала, що проблема перенаповненості садочків у обласному центрі перекочовує в школи. «Боюся, що доведеться залазити в другу зміну в ЗОШ», – сказала нашому виданню очільниця ужгородського управління освіти. І ось цього тижня на «21 каналі-Ужгород» з’являється сюжет про те, що майже сотня четвертокласників п’ятої школи навчатимуться пообіді. Стурбовані батьки вже збирають підписи проти цього нововведення, хоча документально рішення поки не оформлене.

Журналіст Олена Остапчук, досліджуючи тему, поспілкувалася з мамами четвертокласників. Їхні аргументи й стурбованість резонні: діти малі, хто проконтролює, як вони зранку виконують завдання, поки батьки на роботі? А ввечері, після другої зміни, учні вже втомлені, всього зробити не встигнуть. Та й як бути з гуртками, котрі всі – в післяобідній час? До того ж саме в четвертому класі на школяриків чекає перший серйозний іспит – державна підсумкова атестація. А мами небезпідставно остерігаються, що імовірне нововведення сильно підкосить успішність учнів. Вони стверджують: їх поставили перед фактом без будь-якого попереднього обговорення, інформацію про другу зміну повідомили класні керівники.
Проти другої зміни батьки всіх трьох четвертих класів. Ініціативна група збирає підписи, вже готова колективна заява. Член батьківського комітету 4-В класу Жоржета Марина-Толомбасова розповідає: «Ми підходили до дирекції, аби дізнатися про причину такого рішення, і заступник директора сказав, що їх змусили набирати додатково ще два четверті класи. Більше нічого»...
Оксана Бабунич, начальник управління освіти Ужгородської міської ради, переконує: бути другій зміні чи ні, вирішує кожен навчальний заклад окремо. Управління освіти це лише погоджує. А п’ята школа до кінця літа, як і інші ЗОШ, ще приймає заяви. «Жодного нормативного документа, який би забороняв організацію другої зміни, не існує. Поки ми не можемо говорити ні про режим роботи, ні про структуру навчального року 2015 – 2016 у цьому закладі, бо відповідні документи наразі ще не затверджені», – каже Оксана Юріївна.
Чи буде друга зміна в 5-й школі – стане відомо ближче до вересня. Але факт залишається фактом: демографічна ситуація дається взнаки – місць в ужгородських ЗОШ не вистачає, тож треба якось викручуватися. І, судячи зі статистики кількості учнів у обласному центрі, цілком можливо, що вдаватися до післяобіднього навчання доведеться і в інших закладах. Адже Ужгороду давно необхідна ще одна велика школа, якої досі не побудували.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.