Територія сучасних Карпатських гір протягом понад 100 млн. років була справжнісіньким морським дном

foto

Тут досі знаходять закам’янілі скелети жителів морського світу

Верховина Бистра, Закарпаття. До вершини гори Плішка (1 066 м н.р.м.), що височіє понад селом, пролягає еко-стежка, пише Guide.karpaty.ua. Це один з багатьох нескладних прогулянкових маршрутів тутешніми горами. Однак відрізняється він тим, що 1968 року на тутешніх пагорбах знайшли закам’янілий скелет тунця – риби, якій щонайменше 36 мільйонів років.

Справа в тому, що територія сучасних Карпатських гір протягом понад 100 млн. років була справжнісіньким морським дном, частиною древнього праокеану Тетіс.

Тетіс існував приблизно від 320 до 66.5 млн років тому. Теорію про прадавнє море підкріплюють скам’янілості на кшталт цього скелету. І таких знахідок чимало і в Альпах, і в Карпатах, і в Гімалаях.

Карпати, до речі, утворились десь 25 млн років тому, коли на місці океану Тетіс виник Альпійсько-Гімалайський гірський пояс. Праокеан, з часом, перетворився на Середземне, Чорне і Каспійське моря.

Зараз в околишніх пейзажах навряд чи вам щось про це нагадає, проте з маківки г. Плішки відкривається чудовий вид на гори та ліси, що розкинулись на кільканадцять кілометрів довкола і хвилястою лінією пливуть все далі за горизонт. Це одне з кращих оглядових місць на Ужанський національний природний парк, звідси можна часто побачити великих хижих птахів, що живуть на цих територіях.

Для виходу на маршрут дійдіть до церкви в кінці села та поверніть наліво. Стежка маркована синіми позначками (їх зазвичай розміщують на деревах або валунах). На г. Плішка ви будете йти південними схилами, часом достатньо крутими. Маршрут протягає полянами, буковим лісом та шпильковим (попід самісінькою вершиною).

Плішка з півночі уривається скельним масивом. З цього боку є невеличкий майданчик, з якого найкраще видно польські гори – г. Тарницю, хребет Полонина Буковська, г. Черемха.

Загальна протяжність маршруту складає близько 11 км в обидва боки. За хорошої погоди та неспішним темпом його пройти можна не більш як за 5 годин.

Скам’янілість, до речі, належить до палеонтологічної колекції Закарпатського краєзнавчого музею, де наразі і зберігається з-поміж інших 1 500 експонатів. Закарпатський Краєзнавчий музей знаходиться в Ужгородському замку. Знайти його можна за адресою Закарпатська обл. м. Ужгород, вул. Капітульна 33.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.