В Ізраїлі винайшли шоломи для пілотів-винищувачів
Шоломи, що захищають, але не від ударів, а від більших небезпек. Ізраїльські вчені розробили систему, яка може врятувати чимало життів у небі.
Величезні перенавантаження під час маневрів, які не кожна людина здатна витримати, пишуть подробности. Це будні пілотів-винищувачів, котрі літають на шаленій швидкості й висоті. Допомогти їм вирішили ізраїльські вчені - розробили унікальний шолом, що захистить від кисневої недостатності. Його винахідник Ярон Кранц - і сам пілот.
"Йдеться про два явища. Перше - це джилок, тобто втрата свідомості. А інше - гіпоксія, брак кисню у мозку. Обидва призводять до трагічних наслідків. А ми можемо цього не допустити, використовуючи спеціальні сенсори в шоломі", - говорить Ярон Кранц, розробник шолома для пілотів.
Систему назвали "Канарка". Якщо вона відчує, що пілот втрачає свідомість - надішле тривожне повідомлення на його візуальний дисплей. А якщо він уже знепритомнів - то відправить сигнал комп'ютеру переходити в режим автопілота. Новинку вже тестує ізраїльська авіація.
"Пілотові не потрібно нічого робити, щоб активувати сенсори. Вони маленькі і "розумні", збирають достатньо інформації і швидко реагують", - говорить Ярон Кранц.
Перші дослідження проходять успішно і розробники кажуть - новинка може з'явитись на ринку вже за рік. Якщо приживеться у військових винищувачах - її будуть використовувати і в цивільній авіації. Без шолома. Сенсори можна вмонтувати у навушники чи інші прилади. І не боятися, що пілоти знепритомніють.