На Землі почалося шосте масове вимирання
Вперше в історії вимирання спричинила людська діяльність
На Землі почалося шосте за рахунком масове вимирання видів, і вперше причиною його став не природний катаклізм, а діяльність людини, повідомила група біологів на сторінках журналу Science Advances.
У ході останнього масового вимирання зникли динозаври, а попередні п'ять подібних катаклізмів приводили до зникнення від половини до 96% всіх видів, нагадує CNN. Нинішнє ж ставить під загрозу існування людини як біологічного виду - він зникне "досить швидко", побоюються автори.
Вчені роблять висновок про ймовірне початку глобального тренду, підраховуючи частоту зникнення старих видів хребетних тварин під час попередніх масових вимирань тварин і рослин, а також у відносно "спокійні" проміжки часу між ними. Група працювала під керівництвом знаменитого еколога Пола Ерліха зі Стенфордського університету (США).
За розрахунками біологів, в епохи, що передували антропоцену - століттю людини, кожні сто років зникало приблизно по два види ссавців на кожні десять тисяч існуючих в той час видів тварин. У 20 столітті ця цифра зросла у 114 разів. З 1900 року зникло близько 470 видів хребетних.
Іншими словами, те число видів, які припинили своє існування за цей час, звичайно зникає за 10 тисяч років, а не за одне століття, резюмує РІА "Новости". Темпи вимирання тварин в останні два століття, як відзначають вчені, стрімко наближаються до того, з якою швидкістю зникали представники флори і фауни 66 мільйонів років тому, коли вимерли динозаври, морські рептилії і птерозаври.
Як підкреслюють вчені, вони спеціально використовували найбільш консервативні оцінки - максимальна частота вимирань в "мирний час", мінімальна частота зникнення видів сьогодні - для того, щоб уникнути звинувачень у алармізм і згущуванні фарб.
Міжнародна група біологів заявляє, спираючись на дані по частоті зникнення видів флори і фауни в минулому, що зараз на Землі дійсно відбувається шосте масове вимирання тварин, викликане не природними причинами, а діяльністю людини.
"Якщо поточний тренд продовжиться, то життю доведеться витратити багато мільйонів років для відновлення загубленого біорізноманіття, і наш власний вид, швидше за все, теж зникне досить швидко", – заявив один з авторів дослідження Герардо Себаллос з Автономного університету Мехіко (Мексика).