Аварія в Ужгороді поставила крапку на кар’єрі перспективного спортсмена
Товариші опинились по різні сторони судового процесу
Апеляційний суд Закарпатської області залишив без зміни призначене Ужгородським міськрайонним судом покарання водію іномарки, який два роки тому спричинив ДТП, в результаті якої постраждав пасажир автомобіля – майстер спорту України з важкої атлетики.
Про це повідомляє прес-служба апеляційного суду Закарпатської області.
Нагадаємо, дорожньо-транспортна пригода трапилася в обласному центрі Закарпаття навесні 2013 року. 24 – річний ужгородець сів за кермо автомобіля «BMW X-5» та разом з товаришами поїхали в напрямку вул. Дендеші, в Ужгороді. Водій, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, порушив правила дорожнього руху, і, об’їжджаючи на дорозі коня – виїхав за межі проїжджої частини, внаслідок чого іномарка спочатку врізалася в огорожу будинку, а потім перекинулася. В результаті дорожньо-транспортної пригоди пасажир автомобіля – майстер спорту України з важкої атлетики, отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості. Врешті, наслідки аварії, зокрема, ушкодження руки під час ДТП, змусили чоловіка поставити крапку у професійній спортивній кар’єрі.
Розглянувши дану справу, суд першої інстанції визнав горе-водія винним у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 286 КК України (порушення правил дорожнього руху). Обвинуваченому призначено остаточне покарання - два роки позбавлення волі із іспитовим терміном, а також суд зобов’язав виплатити потерпілому дев’яносто п’ять тисяч моральної шкоди та понад вісім тисяч – матеріальної. Проте, молодик, не погоджуючись з рішенням місцевого суду, оскаржив його у вищій інстанції, мотивуючи тим, що покарання – надто суворе, а відтак просив змінити вирок та зменшити розмір грошового відшкодування моральної шкоди до чотирьох тисяч гривень.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши основні доводи апеляційної скарги та пояснення учасників процесу апеляційний суд Закарпатської області дійшов висновку, що суд першої інстанції призначив обвинуваченому справедливе покарання, яке є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів. Крім того, не були встановлені обставини, які б пом’якшували покарання, зокрема: протягом півтора року після ДТП обвинувачений не вживав заходів до відшкодування завданої потерпілому шкоди, не сприяв розкриттю злочину та «не висловив щире каяття». Водночас, обставиною, що обтяжує покарання суд визнав вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння.
Сідаючи за кермо автомобіля у нетверезому стані водії не замислюються над наслідками, які нерідко можуть стати летальними. Адже через неуважність, пияцтво за кермом та нехтування правилами дорожнього руху горе-водії наражають на небезпеку не лише себе, а й інших учасників дорожнього руху.