Ужгородця судитимуть за політ фантазії
Намагався підставити товариша, але сам "обпікся"
У квітні місяці із заявою до Ужгородського міськвідділу міліції звернувся 33-річний мешканець міста. Чоловік повідомив, що у період з 15 по 20 березня, з помешкання за місцем проживання, невідома особа викрала належний йому годинник вартістю 9000 гривень.
За фактом крадіжки годинника з квартири заявника, слідчим відділом міськвідділу міліції було відкрито кримінальне провадження. Ймовірного зловмисника встановлено. Ним виявився 34-річний приятель «потерпілого».
У ході досудового розслідування з'ясувалося, що злочину як такого не було, годинник ніхто не крав, заявник сам віддав приятелю свою дорогу річ, щоб той здав її у ломбард й отримав грошові кошти.
Горе-заявник визнав свою вину, щиро розкаявся, що таким чином хотів повернути свій годинник. Йому повідомлено про підозру у вчинені злочинів, передбачених ч.1 ст.383 (Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) та ч.1 ст.384 (Завідомо неправдиве показання) Кримінального кодексу України. Долю ужгородця вирішить суд.
Так, згідно зі ст. 383 Кримінального кодексу України «Завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу дізнання про вчинення злочину - карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років. Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або зі штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів, - караються обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк».
Шановні громадяни! Не намагайтеся ввести в оману правоохоронні органи, аби самим не опинитися на лаві підсудних. Адже істина однаково розкриється, а винні будуть притягнуті до відповідальності.