В Україні обмежили рух великовагового автотранспорту

foto

Заборона руху автотранспорту з наднормовою вагою у спекотну пору року за температури повітря +28ºС і вище вже набрала чинності в усіх областях України, відтепер та протягом всього літнього періоду великоваговий автотранспорт пересуватиметься основними автомобільними дорогами загального користування здебільшого вночі.

Дорожники пояснюють: за високих температур повітря дорожнє покриття нагрівається до критичних температурних показників, а саме понад 42ºС, внаслідок чого конструкція дорожнього одягу від впливом динамічного навантаження може різко втратити несучу здатність, пише Прес-служба Укравтодору

"Рухаючись дорогою, покриття якої схильне до деформацій, великоваговий транспорт загальною масою понад 24 тонн з навантаженням більше ніж 7 тонн на вісь лишає на ньому свій слід – глибокі колії, через які утворюються тріщини, а згодом неймовірних розмірів вибоїни", – роз'яснює суть заборони начальник Управління експлуатаційного утримання доріг і безпеки руху Укравтодору Олег Федоренко.

Спеціаліст наголошує, що введена заборона діятиме лише за умови спекотної погоди, у прохолодні дні рух великоваговиків здійснюватиметься без обмежень.

"Дати початку та завершення тимчасових обмежень визначатимуться в залежності від температурних показників повітря. Час обмеження встановлюватиметься в залежності від районування території областей – у більшості випадків від 9-10 години ранку до 21-22 години вечора", – зазначає дорожник. 

Відтак за дорученням Укравтодору в усіх областях України вже встановлені відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні панно, а також визначені місця тимчасового відстою транспортних засобів на період дії обмежень.

"Ми розуміємо проблеми перевізників у частині транспортування "швидкопсуву", проте просимо сумлінно поставитись до вимог щодо здійснення перевезень у спеку. З огляду на вкрай обмежене фінансування дорожники не мають змоги усувати збитки від кожного недобросовісного транспортера, а тому вберегти українські дороги від передчасного руйнування та попередити подальший деформаційний процес на вже уражених ділянках можна лише за рахунок дотримання встановлених правил", – наголошує О.Федоренко.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.