В Ужгороді каналізаційних люків стає усе менше
У міліції кажуть, що крадуть їх більше ніж торік
Цьогоріч в Ужгороді побільшало крадіжок каналізаційних люків. Так, станом на 27 травня в Ужгородському міськвідділі міліції зареєстровано 20 таких злочинів, що на 40% більше, ніж за аналогічний період 2014 року, повідомляє Ужгородський МВ УМВС.
Крадіжки каналізаційних люків вже давно є проблемою для будь-якого міста України. Мисливці за металобрухтом викрадають кришки люків, не задумуючись над тим, що залишають відкриті пастки, в які можуть потрапити пішоходи та автомобілісти.
До прикладу, у лютому місяці до Ужгородського міськвідділу міліції надійшло повідомлення від 49-річної мешканки міста про те, що, керуючи автомобілем «Форд», вона потрапила у відкритий каналізаційний люк і пошкодила своє авто.
Проведений аналіз показує тенденцію збільшення злочинів, пов’язаних з викрадення каналізаційних люків. Так, станом на 27 травня поточного року в Ужгородському міськвідділі міліції зареєстровано 20 фактів, пов’язаних з крадіжками каналізаційних люків. Це на 40% більше, ніж за аналогічний період 2014 року.
Торік до Ужгородського міськвідділу міліції надійшло 44 заяви та повідомлення про викрадення каналізаційних люків. За 37 фактами крадіжок було відкрито кримінальні провадження, з яких 11 уже скеровано до суду. Загалом торік розкрито 14 злочинів даного виду.
Крадіжка люків підпадає під дію ст.185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). За такі дії закон передбачає позбавлення волі терміном від одного до трьох років, в залежності від розміру завданого збитку.
Однак у зв’язку зі збільшенням фактів крадіжок кришок люків, що часто призводить до нещасних випадків, законодавець посилив за це кримінальну відповідальність. Кримінальний кодекс України був доповнений статтею 270-1 (Умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства), яка передбачає значно суворіше покарання. Відповідно до п.3 цієї статті, умисне пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства, що спричинило майнову шкоду на суму, яка в триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або що стало причиною загрози для здоров’я людини, її загибелі, карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років.
Як свідчить статистика, викрадені кришки люків зловмисники здають до металоприймальних пунктів. Тому правоохоронці проводять активну роботу щодо викриття нелегальних пунктів прийому металобрухту. Під час рейдів міліція перевіряє такі пункти. У разі виявлення там крадених люків або їх частин, відносно власника відкривають кримінальне провадження за ст.213 Кримінального кодексу України (Порушення порядку операцій з металбрухтом). За це передбачено до 3 років обмеження волі.
Власникам пунктів прийому металобрухту під загрозою кримінальної відповідальності заборонено приймати кришки люків, металеві сходи, деталі оглядових колодязів, а також обладнання пожежних гідрантів. Інакше їм, згідно зі ст.198 Кримінального кодексу України (Придбання або збут майна, завідомо здобутого злочинним шляхом), загрожує до 3 років позбавлення волі.
Тож керівництво Ужгородської міліції переконливо просить громадян: не залишайтеся байдужими, і якщо бачите крадіжки люків чи іншого комунального майна – негайно повідомляйте на 102 або на тел. 61-43-46. Конфіденційність гарантуємо.