Змії в Україні виявляли агресію. Життя - Новини Рівного та регіону -- Рівне Вечірнє.
Згідно з інформацією, наданою Центром громадського здоров'я, в Україні у 2024 році було зафіксовано 233 випадки звернень за медичною допомогою внаслідок укусів змій. Це на 28 звернень перевищує показник минулого року, 2023.
Серед постраждалих є 57 дітей.
Географія звернень за областями:
Дніпропетровська область -- 48 (одна доросла особа померла);
Закарпатська й Івано-Франківська -- по 30;
Житомирська і Львівська області — по 20 кожна.
Полтавська -- 13;
Рівненська область -- 12;
Чернігівська — 10.
Чернівецька -- 9;
Волинська та Одеська області — по 8;
Хмельницька область та місто Київ — по 5.
Запорізька і Сумська -- по чотири.
Вінницька та Тернопільська області – по дві.
Київська, Харківська і Черкаська — кожна по одному.
У Донецькій, Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях не було зареєстровано жодного випадку звернень за медичною допомогою внаслідок укусів змій. Інформації з Луганської області та Автономної Республіки Крим немає.
В Україні можна зустріти три різновиди отруйних змій: степову гадюку, звичайну гадюку та гадюку Нікольського. Укуси цих змій часто стають причиною звернень постраждалих за медичною допомогою.
Змії проявляють активність тільки в теплі місяці, починаючи з квітня і до пізньої осені, а взимку вони переходять у стан сплячки.
Змії часто трапляються в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та степах. Також нерідко їх можна зустріти біля звалищ будівельних матеріалів та інших таких місць. Плазуни часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами повалених дерев.
Як холоднокровні істоти, у сонячні дні змії насолоджуються теплом, влаштовуючи собі відпочинок на пеньках, стежках та відкритих територіях.