Загрози чи перспективи. Переговори можуть вийти з застою.

Новий виток "миротворчих ініціатив" вказує на інтенсивність обговорення, але не гарантує його ефективність. Gazeta ua проаналізувала, що насправді має на увазі Кремль.

На 1001-й день війни Росії в Україні з’явилися повідомлення про зміни в комунікації між Путіним і новообраним президентом США Дональдом Трампом. Як стверджує кремлівське керівництво, Путін готовий до діалогу з Трампом, однак, за інформацією агентства Reuters, він не має наміру погоджуватися на замороження конфлікту на фронті.

Після повітряної тривоги в Україні з'явилася новина, що викликала особливе занепокоєння на тлі закриття американських посольств у Києві. Представники США послалися на "конкретні дані", які вказують на можливу масовану ракетну атаку. У відповідь на цю ситуацію зміни у своїй роботі оголосили посольства Іспанії, Італії, Греції, а також частково Німеччини. Варто також згадати, що перед терактом у торговому центрі "Крокус" у Росії посольство США в Росії попереджало про ймовірність теракту з численними жертвами.

В українському Головному управлінні розвідки (ГУР) закликали не піддаватися паніці, оскільки аналогічні ситуації вже траплялися раніше. Міністерство закордонних справ України підкреслило, що з початку війни повітряні тривоги стали практично регулярними, і порадило дипломатичним представництвам дотримуватися раніше встановлених процедур. Тим часом, посольство Євросоюзу повідомило, що продовжуватиме свою роботу в Києві без введення додаткових заходів безпеки.

Цікаво, що навіть Андрій Картаполов, голова оборонного комітету Держдуми Росії, висловив незадоволення панікою та зазначив, що напад буде, як і завжди, несподіваним і асиметричним.

Ввечері російська сторона несподівано знову підняла питання переговорів. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія не задоволена варіантом "заморозки" конфлікту. У той же час він підкреслив, що Кремль готовий до діалогу.

Вочевидь, після трьох глобальних самітів поспіль (Кліматичний, АТЕС і G20), двох локальних (неформальний ЄС у Будапешті та "Веймарський трикутник"), радикальних рішень Байдена і Путіна дискусія по Україні отримала новий поштовх. З огляду на різницю в часі, натяки Пєскова адресовані, вірогідно, для США.

Поки міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на пресконференції в Бразилії підсумовував результати саміту, заявляючи, що зміна ядерної доктрини Росії не є причиною для ескалації, а навпаки, має на меті запобігти Третій світовій війні, в самій Росії триває процес поділу України.

За даними агенції "Інтерфакс-Україна", яка посилається на свої джерела у розвідці, у міноборони країни-агресорки розробили детальні пропозиції про поділ нашої країни під виглядом прогнозу розвитку військово-політичної ситуації до 2045 року.

Зокрема, російські аналітики виділяють чотири можливі варіанти подальшого розвитку подій, серед яких панування США та Заходу, а також піднесення Китаю до провідних позицій у глобальному контексті вважаються негативними.

Що стосується території України, за планом Кремля, чотири регіони – Донецька, Луганська, Запорізька та Херсонська області, а також Крим – мають стати частинами Російської Федерації. Окупантами вважається, що в центрі України виникне утворення з формальними ознаками державності, але під контролем маріонеткової влади, подібно до того, як це є в Грузії чи Білорусі. Ймовірно, це формування зберігатиме назву "Україна" і включатиме Київську, Харківську, Полтавську, Одеську, Сумську, Чернігівську, Житомирську, Вінницьку, Черкаську області, а також місто Київ. Інші регіони, згідно з примарним сценарієм окупантів, стануть предметом переговорів між Росією, Угорщиною, Польщею та Румунією. Це стосується Закарпатської, Хмельницької, Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської областей, а також Волині.

Кордони між частинами України у версії нібито від Міноборони РФ 2024 року майже збігаються з "чорною" агітацією "Партії регіонів" і Віктора Януковича проти блоку "Наша Україна" і Віктора Ющенка на виборах 2004 року.

Отже, не виключено, що цей так званий "план" був створений за участю колишніх представників "Партії регіонів", які наразі перебувають у Росії. Згідно з інформацією з медіа, існує ймовірність, що цей варіант може бути переданий Дональду Трампу через посередництво третіх країн. Глава парламентського комітету з міжнародних відносин Олександр Мережко вважає, що такі переговори не мають сенсу: протягом останніх восьми років відбувалися численні консультації та переговори (зокрема, Тристороння контактна група з 2014 року в рамках нормандського формату), але в результаті це призвело до широкомасштабної збройної агресії.

Але "двіж", схоже, пішов, бо угорський прем'єр Віктор Орбан скликав Раду оборони країни, за підсумками засідання заявив, що загроза війни "ще ніколи не була такою значною". Натомість президент України Володимир Зеленський поспілкувався з прем'єром Польщі Дональдом Туском про оборонну підтримку. Польща пообіцяла новий пакет військової допомоги - але президент цієї країни Анджей Дуда під час візиту до Йорданії заявив, що без підтримки його країни "чи змогла б Україна захистити себе".

Одночасно існує гірка іронія долі: "Сьогодні ми опинилися в такій ситуації, оскільки Захід, оголошуючи про підтримку та постачання зброї Україні, мав би просто вжити реальних заходів", підкреслив віце-адмірал Шон Белл з Великої Британії.

Такі заяви з'являтимуться і надалі, і їх можна трактувати як засоби, що дозволяють Дональду Трампу розширити свої можливості. Саме Джо Байден взяв на себе відповідальність за надання Україні дозволу на "далекобійку" та протипіхотні міни, а ось Трамп матиме можливість скасувати ці дозволи.

Багато українців теж думають, що у бойових невдачах винен Захід, звернув увагу кандидат політичних наук Олексій Буряченко, але насправді йдеться про глобальні зміни, котрі вплинули і на наших союзників та партнерів. Скоріш, цим "вікном можливостей" і поспішає скористатися Путін, але Україні треба зіграти на випередження.

"Ми мамо перейти від політики через силу, котра нині реалізується у світі, до створення нової архітектури глобальної безпеки. А що буде робити Трамп з Путіним, знає лише він сам", - зазначив експерт. За його словами, останні пакети допомоги і рішення від США, мінімум, стримають просування російських військ. "Чи це посилення переговорних позицій Трампа? Думаю, що так", - наголосив Олексій Буряченко.

#Крим #Київ #Закарпатська область #Росія #Львів #Івано-Франківськ #Рівненська область #Угорщина #Будапешт #Україна #Президент (державна посада) #Інтерфакс-Україна #Лінія фронту #Володимир Зеленський #Європейський Союз #Польща #Німеччина #Північна та Південна Америка #Волинь #Посольство #Володимир Путін #Міністерство закордонних справ #Міністерство закордонних справ (Україна) #Сергій Лавров #Росіяни #Прем'єр-міністр #Дональд Туск #Італія #Полтава #Іспанія #Віктор Янукович #Західна Європа #Віктор Орбан #Кремль (фортифікаційна споруда) #Паніка. #Дональд Трамп #Китай (регіон) #Міністерство оборони (Росія) #Головне управління розвідки (Україна) #Тероризм #Військова розвідка #Велика двадцятка #Диктатор. #Дмитро Пєсков #Державна Дума #Політик #Греція #Бразилія #Нормандський формат #2004 Президентські вибори в Україні #Анджей Дуда #Блок Віктора Ющенка «Наша Україна» #Партія регіонів #Кандидат наук #Зовнішня політика #Джо Байден #Віктор Ющенко

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.