Протягом місяця аукціонів "Земельного банку" з тіні було вилучено близько 1200 гектарів.
Протягом першого місяця функціонування "Земельного банку" в рамках системи Прозоро.Продажі відбулося 93 аукціони з суборенди державних сільськогосподарських земель, на яких було запропоновано 4 695 гектарів.
Цю інформацію оприлюднила прес-служба проекту.
За цей час надійшло 1303 пропозиції від 283 фермерських господарств та агропідприємств. Середня кількість учасників на торгах - 14. Сумарна стартова вартість суборенди зросла в 8,4 раза, а середня ціна за гектар склала 29,6 тисяч грн на рік.
Переможці з шести українських регіонів успішно уклали 19 угод суборенди з ТОВ "Державний земельний банк", забезпечивши надходження до бюджету в розмірі 34,7 млн грн, включаючи ПДВ. Завдяки цим зусиллям, 1178,35 га земель стали легальними та передані в користування агровиробникам на термін 14 років.
У Вінницькій області відбулося найбільше аукціонів - 24, у Кіровоградській та Закарпатській областях - 17 і 14 відповідно. Найвища вартість землі зафіксована у Вінничині - 36,9 тис. грн за гектар, а найнижча пропозиція спостерігається на Закарпатті - 5 176 грн за гектар.
Найдорожчим лотом за місяць стала земельна ділянка на Черкащині площею 191 га. За неї змагалися 21 учасник. Це підвищило початкову ставку у 10 разів - до 9 млн грн. Ціна гектара цієї ділянки досягла 47 тис грн.
На сьогодні "Земельний банк" оголосив 252 аукціони у 13 областях країни, загальна площа всіх ділянок 21 044 га. Площі земель варіюються від 2 до 3968,9 га. Це дозволяє учасникам аукціонів обирати ділянки, що найкраще відповідають їхнім потребам та масштабами діяльності бізнесу.
Компанія "Земельний банк" була заснована в серпні 2024 року на основі Державного підприємства "Фонд аграрних інвестицій". В рамках нової політики було змінено підходи до використання земельних наділів: тепер застосовується система оренди замість тривалого користування. Крім того, орендна плата зросла до 12% від нормативної грошової оцінки, що є значним зростанням у порівнянні з попередніми 1%.
Фон подій. Як раніше повідомлялося в Mind, 1 жовтня розпочалися перші онлайн-аукціони з оренди державних земель у рамках ініціативи "Земельний банк". В Міністерстві агрополітики сподіваються, що суборенда сільськогосподарських угідь зможе забезпечити надходження в кілька мільярдів гривень у 2025 році.