Від початку року рятувальники в гірських районах допомогли 43 особам - повідомляє ДСНС.
Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій із початку цього року врятували у горах 43 особи, з них 5 - діти.
На брифінгу цю інформацію озвучив пресофіцер Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий, як повідомляє кореспондент Укрінформу.
"З початку 2025 року рятувальники ДСНС залучалися до 35 випадків порятунку людей у гірських районах. Протягом цього часу вдалося врятувати 43 особи, серед яких 5 дітей. У 2024 році в горах було врятовано 35 людей, з яких 2 - діти. Таким чином, у порівнянні з минулим роком, кількість врятованих у горах цьогоріч збільшилася на 20%," - зазначив він.
Він зазначив, що цього року в горах загинуло дві людини. Для порівняння, в аналогічний час минулого року в горах сталася одна смертельна подія.
Хорунжий повідомив, що в гірських районах у цілодобовому режимі працюють більше 130 рятувальників, готових допомагати місцевим мешканцям.
Пресофіцер ДСНС закцентував на дотриманні правил безпеки перед походом у гори.
Він підкреслив, що в даний момент у горах спостерігається третій рівень ризику лавин.
"Важливий аспект полягає в тому, що якщо людина опиняється під снігом внаслідок лавини, то протягом перших 15 хвилин до півгодини, якщо її не вдається знайти, шанси на порятунок суттєво зменшуються і стають фактично нульовими. Саме тому ми рекомендуємо туристичним групам використовувати біпери – це пристрої, які на певній частоті визначають місцезнаходження людей", - підкреслив Хорунжий.
Пресофіцер роз'яснив, що рятувальники також можуть налаштувати свої біпери на ту ж частоту, що й у потерпілих. Це означає, що навіть у випадку, коли людина опиниться під сніговою лавиною, знайти її та витягти буде значно простіше.
Він зазначив, що громадянам варто уважно слідкувати за метеопрогнозами. Якщо з'являються попередження про можливість лавин, потужні вітри чи інші небезпечні погодні явища, такі як інтенсивні снігопади, варто призупинити плани щодо туристичних походів.
Крім того, важливо, щоб туристи повідомляли рятувальні служби через офіційні сайти ГУ ДСНС в Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Львівській областях про свої плани щодо походів у гори, скориставшись розділом "Реєстрація туристичних груп".
За інформацією Хорунжого, у зазначених регіонах сформовано пошуково-рятувальні команди, складаються вони з гірських рятувальників.
"Ще одним способом для реєстрації є мобільний додаток 'Гірський порятунок'. Його мета - забезпечити можливість рятувальникам відстежувати місцезнаходження групи в разі потреби в допомозі. Додаток має функцію геолокації, що дозволяє рятувальникам швидко знайти заблукалих туристів у критичних ситуаціях", - повідомив представник Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Пресофіцер зазначив, що громадянам при цьому потрібно чітко оцінювати свій фізичний стан, зокрема, враховувати наявність у себе хвороб.
"І, що має велике значення, - це спорядження. Більшість випадків загибелі людей у горах пов'язана саме з його недостатністю. Наступним важливим аспектом є неузгоджений маршрут. Люди часто губляться і в результаті замерзають," - зазначив він.
Хорунжий рекомендував громадянам завжди мати при собі повністю заряджені мобільні телефони, електронні пристрої та акумулятори, а також павербанки. Це необхідно для забезпечення стабільного зв'язку та можливості повідомити про своє місце розташування. Він зазначив, що чим більше резервних зарядних пристроїв та електроніки має людина, тим краще.
Згідно з повідомленнями, під час різдвяних свят у Карпатах сталася трагедія, внаслідок якої загинула одна особа.