З початку року рятувальники ДСНС у горах допомогли 43 особам | Еспресо
Цю інформацію озвучив пресофіцер Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий, повідомляє Укрінформ.
"З початку 2025 року рятувальники ДСНС здійснили 35 операцій у горах для порятунку людей. У результаті цих зусиль було врятовано 43 особи, серед яких 5 дітей. Для порівняння, у 2024 році в гірських районах було врятовано 35 людей, включаючи 2 дітей. Це означає, що цього року кількість врятованих у горах зросла на 20% у порівнянні з минулим роком", - зазначив він.
За словами Хорунжого, цьогоріч у горах загинуло дві особи, тоді як за аналогічний період минулого року в горах загинула одна людина.
Він також зазначив, що в гористій місцевості безперервно працює більше 130 рятувальників, готових надати допомогу людям у будь-який момент.
Пресофіцер ДСНС акцентував на необхідності дотримання правил безпеки перед походом у гори і нагадав, що зараз у горах фіксується 3-й рівень лавинної небезпеки.
"Є важливий аспект: коли особа опиняється під лавиною, то упродовж приблизно 15 хвилин до півгодини, якщо її не знайдуть, ймовірність порятунку стрімко знижується до нуля. Тому ми радимо туристичним групам використовувати біпери – це пристрої, які на спеціальних частотах виявляють місцезнаходження людей", - підкреслив Хорунжий.
Він пояснив, що на таку ж частоту біпери можуть бути налаштовані й у рятувальників, тому навіть коли людина потрапила у снігову лавину, її буде дуже легко при цьому відшукати та відкопати.
Він зазначив, що громадянам слід уважно слідкувати за метеорологічними прогнозами. Якщо з'являються попередження про небезпеку лавин, сильний вітер або інші небажані погодні явища, такі як інтенсивні снігопади, рекомендується відкласти туристичний похід.
Крім того, важливо повідомити рятувальні служби через офіційні сайти Головного управління ДСНС у Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Львівській областях про плани щодо подорожі гірськими районами, скориставшись розділом "Реєстрація туристичних груп".
За словами Хорунжого, у цих областях створені пошуково-рятувальні групи на базі гірських рятувальників.
"Інший варіант, де можна зареєструватися - це застосунок "Порятунок у горах". Це робиться для того, щоб рятувальники могли відслідкувати, де знаходиться група, якщо потрібна допомога. Там є прив'язка до геолокації, і якщо потрібна буде допомога у цей момент, то рятувальники можуть відшукати заблукалих туристів", - зазначив представник ДСНС.
Він підкреслив важливість того, щоб громадяни ретельно аналізували свій фізичний стан, зокрема, звертали увагу на можливі захворювання.