Приєднання України до Європейського Союзу сприятиме розвитку прикордонних територій Словаччини, заявив колишній міністр.
Цю ідею він озвучив в бесіді з Укрінформом.
"У разі, якщо Європейський Союз прийме Україну, співпраця між Собранце та Міхаловце, які розташовані в прикордонних регіонах Словаччини, та Закарпаттям чи Львівщиною миттєво збільшить їхні можливості. Економічні переваги стануть очевидними відразу," - висловив свою думку Надь.
В якості ілюстрації він нагадав про Східну Австрію, яка до того, як Словаччина стала членом Євросоюзу, залишалася одним з найменш розвинутих регіонів держави.
Вона перебувала на межі, за якою розташовувалася Словаччина, яка не мала статусу члена ЄС і НАТО, і не володіла потужними економічними зв'язками. Відразу після вступу Словаччини до Євросоюзу, співпраця між Східною Австрією та Західною Словаччиною почала активно розвиватися, що призвело до помітного економічного зростання: вдосконалення інфраструктури, реалізація різноманітних спільних проєктів і навіть культурна інтеграція. Сьогодні регіон Східної Австрії вважається одним із найрозвиненіших в державі, поступаючись лише Відню. У цьому ми можемо побачити величезний потенціал для розвитку східної частини Словаччини, - зазначив колишній міністр.
Розмірковуючи над конкретними двосторонніми ініціативами, які, на його думку, мають потенціал, Надь зазначив: "Я також вважаю, що можливості проєктів, які (словацький прем'єр-міністр Роберт - ред.) Фіцо обговорив з Прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, насправді є обмеженими. Ідеї непогані, але цього недостатньо. Існує безліч інших напрямків, у яких ми повинні взаємодіяти, і членство в ЄС та НАТО призведе до розвитку співпраці в багатьох галузях".
Він впевнений, що необхідно реалізувати якомога більше ініціатив у сферах енергетики та транспорту, зокрема щодо Ужгородського аеропорту, що знаходиться всього в ста метрах від нашого кордону.
Як раніше повідомлялося Укрінформом, на початку жовтня 2024 року в Ужгороді відбулася зустріч між прем'єр-міністрами України та Словаччини, Денисом Шмигалем і Робертом Фіцо. Лідери урядів обговорили питання співпраці в галузі енергетичної безпеки, а також інфраструктурні проєкти в рамках міжурядових консультацій.