Військові переходять у Службу зовнішньої розвідки, але без наслідків: як працює Державне бюро розслідувань.
Державне бюро розслідувань активізувало зусилля для виявлення та відновлення на службі військовослужбовців, які вперше самовільно залишили свої підрозділи. Цей процес отримав додаткову підтримку завдяки нещодавнім змінам у Кримінальному кодексі України, що надають судам можливість приймати відповідні рішення. Про це інформує портал "Коментарі", посилаючись на дані пресцентру ДБР.
Ілюстраційне зображення
Тільки в жовтні, на основі матеріалів Державного бюро розслідувань, суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях ухвалили близько ста рішень, які не передбачають ув'язнення військовослужбовців, а навпаки, дозволяють їм повернутися до виконання своїх обов'язків.
Зокрема, рішення ухвалив Франківський районний суд Львова стосовно військового, який у березні 2024 року без дозволу залишив територію військової частини в Донецькій області.
Під час досудового розслідування кримінального провадження працівники ДБР встановили місцеперебування військового та затримали його.
Чоловіку було повідомлено про підозру у самовільному залишенні військової частини в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України). Затриманий пояснив, що довго перебував на передовій і просто не витримав навантаження, однак шкодує про скоєне.
З огляду на те, що даний військовий вперше вчинив правопорушення і висловив намір продовжити службу, суд, керуючись частиною 5 статті 401 Кримінального кодексу України, ухвалив рішення звільнити його від кримінальної відповідальності.
Наприкінці жовтня Володимир-Волинський міський суд Волинської області звільнив від кримінальної відповідальності військовослужбовця, який у листопаді минулого року самовільно залишив військову частину, що дислокувалась на Волині. Однак чоловік покаявся у скоєному та отримав письмову згоду командира військової частини поновити його на службі. На підставі цього суд прийняв ухвалу про звільнення його від кримінальної відповідальності.
Зазначаэться, що кожному такому рішенню суду передує довга і кропітка робота працівників ДБР, які роблять усе можливе, аби повернути солдат в стрій.
Державне бюро розслідувань підкреслює, що самовільний вихід з військової частини або місця служби без обґрунтованих причин у бойових умовах може призвести до позбавлення волі на строк до 10 років. Проте ті, хто вперше опинився в такій ситуації, мають можливість повернутися до лав армії, підтримати своїх товаришів у захисті батьківщини та продовжити життя без почуття провини та правових проблем.