Вантаж "200" для високопосадовців: як корупційні підозрювані ховаються за кордоном від справедливості - Люди та виклики | Експрес онлайн.
З метою збереження свого іміджу, керівництво СБУ та Національної поліції підкреслює, що всі подібні злочини будуть ретельно і об'єктивно розслідувані.
Скандальний бізнесмен, адвокат і колишній депутат Київської міської ради Денис Комарницький, який перебуває у розшуку за підозрою в корупції, зміг виїхати з України з допомогою правоохоронців. Йдеться, зокрема, про двох співробітників управління стратегічних розслідувань поліції Закарпатської області, а також -- колишніх позаштатних працівників СБУ. До кордону Дениса Комарницького везли у камуфльованому автомобілі з... табличкою "200". На таких авто зазвичай перевозять полеглих бійців.
Це вже не перша подібна втеча фігуранта кримінального провадження. У серпні минулого року, коли за кордон утік нардеп "ексслуга" Артем Дмитрук, президент провів нараду з силовиками й гучно заявив про необхідність зупинити такі випадки. Але відтоді нічого не змінилося. Чому?
В Україні існують механізми для притягнення до відповідальності за подібні дії, однак вони не використовуються, -- зазначає громадський активіст, юрист та ветеран російсько-української війни Олег Симороз. -- Очільники відомств, чиї співробітники причетні до незаконних схем переправлення людей за кордон, продовжують виконувати свої обов'язки. Лише ті, хто безпосередньо причетний до переправлення, втрачають свої посади. Це сталося й у ситуації з втечею Дениса Комарницького, коли були звільнені двоє працівників управління стратегічних розслідувань у Закарпатті та їхній керівник. Водночас СБУ вирішила дистанціюватися від позаштатних співробітників, які брали участь у цій справі, заявивши, що вони були звільнені ще в лютому. Однак, чомусь їхні службові посвідчення не були анульовані, як це зазвичай відбувається після звільнення.
Більше того, вони застосували автомобіль із підробленими номерами для транспортування Комарницького. Звідки ж вони їх здобули? Можливо, купили на ринку? Безпосереднім виконавцем цієї втечі став приятель Комарницького — Юрій Довгаленко, який скористався своїм посвідченням позаштатного агента СБУ. Для організації втечі була розроблена складна схема, що включала кілька автомобілів. Це свідчить про те, що поки більшість підрозділів Національної поліції та СБУ мужньо борються з ворогом на фронті, деякі їхні "колеги" сприяють втечі підозрюваних у корупційних злочинах за межі країни.
Ігор Чаленко, політолог та голова Центру аналізу та стратегії, висловлює думку, що організація нелегального виїзду за кордон є джерелом системної корупції. Він зазначає, що для збереження своєї репутації, керівництво Служби безпеки України та Національної поліції обіцяє максимально об'єктивно розслідувати ці злочини. Однак, лише час покаже, чи справді вони дотримаються своїх обіцянок.
-- Всі вже давно не згадують про втечу народного депутата Артема Дмитрука, а з часом забудуть і про випадок з Комарницьким, -- зазначає Олексій Голобуцький, заступник директора Агентства моделювання ситуацій. -- Контрабанда людей за кордон стала величезним бізнесом, який неможливо подолати без політичної волі для боротьби з цим явищем. Наразі вона відсутня у влади.
-- На скільки реально, що після розголосу таких випадків більше не буде?
Certainly! Here’s a unique version of your text:
● О. Симороз:
-- Нас намагаються переконати, що втеча Дениса Комарницького була організована на рівні ДСР Закарпатської області. У це важко повірити. Без покровительства у високих столичних кабінетах у цьому випадку не обійшлося. Адже Комарницький був "смотрящим" за Києвом від двох сторін, а саме -- Віталія Кличка та Андрія Єрмака. Тож йому посприяли у втечі з країни, адже він багато знає. Тобто це корупція на топрівні. І ми не бачили жодної реакції від глави держави на втечу Комарницького.
В цивілізованих державах після подібного скандалу керівники правоохоронних структур зазвичай складають свої повноваження. У нас же, мабуть, організують ще одну нараду і доручать підготувати стратегію для вирішення цієї проблеми. І на цьому все завершиться.
О. Голобуцький:
Ці методи вже давно освоєні, тому малоймовірно, що вони зникнуть. Враховуючи, що найближчим часом питання нелегальної міграції набуде значної популярності, можна очікувати, що ціни на такі послуги лише зростатимуть.