В Україну прийшли перші снігові опади: через погіршення погодних умов водіям рекомендують змінити шини.

Найближчими днями на погоду в Україні впливатимуть атмосферні фронти, які переміщуються із західної Європи. При цьому в деяких областях дощ зміниться мокрим снігом.

Про це у коментарі РБК-Україна розповіла синоптик Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха. Про це повідомляють Контракти.UA.

Експерт повідомила, що впродовж найближчих трьох днів погода в більшості регіонів України буде під впливом атмосферних фронтів, які рухаються з заходу Європи.

Протягом вихідних, 22-23 листопада, найбільш інтенсивні погодні явища очікуються у західних регіонах України, де дощі перетворяться на сніг.

"Місцями чекаємо навіть значні опади. У Карпатах - сильний сніг. І налипання мокрого снігу по західних областях може бути. Ожеледь. На дорогах - ожеледиця", - повідомила Птуха.

Вона відзначила, що в західних регіонах мокрий сніг може випадати не лише вночі, а й протягом дня.

Отже, 22 листопада прогнозуються суттєві опади у вигляді дощу та мокрого снігу в регіонах Закарпаття, Львівщини та Івано-Франківщини.

"Отже, ми спостерігаємо за комплексними зимовими погодними явищами. Оскільки це перші прояви зими в цьому сезоні, важливо, щоб населення було належним чином підготовлене. Перш ніж усе інше, звичайно, слід подбати про зміну шин на автомобілях", - підкреслила метеоролог.

Вона додала, що "сильний мокрий сніг" завтра очікується також у Карпатах - на високогір'ї й у Карпатському регіоні.

"Отже, в усій області вже може формуватися сніговий шар... За попередніми даними... від 5 до 15 см. В Карпатах, звісно, цей показник буде вищим. Тут очікується, що сніг може досягати 20-30 см," - повідомила представниця УкрГМЦ.

Тим часом на решті території України, крім південного сходу, "просто пройдуть дощі".

"А на південному сході - там практично без опадів", - додала Птуха.

За даними метеоролога, в неділю (23 листопада) можливі опади у вигляді дощу, який може змішуватися з мокрим снігом.

"Оскільки температура в цьому регіоні знизиться, це також може вплинути на Київську область, - додала експерт."

У той же час вона зазначила, що фахівці УкрГМЦ наразі не прогнозують "формування снігового покриву" в цьому регіоні.

"В основному, ми спостерігатимемо рідку фазу. Однак вже можливий мокрий сніг. Це, так би мовити, неприємна змішана форма опадів, як зазначила Птуха."

Вона також зазначила, що вже в понеділок (24 листопада) "дощі почнуть поступово зменшуватися".

"На думку фахівця, вдень такі явища можливі тільки в східних та південно-східних регіонах," - зазначила експерт.

"Щодо температури, то вона буде дуже контрастною. З тенденцією до зниження", - розповіла Птуха.

За словами експертів, найбільш холодні температури прогнозуються в західних регіонах. Натомість найвищі показники тепла спостерігатимуться на півдні та сході держави.

"Коментуючи прогнози температури на найближчі дні, синоптик зазначила, що в західних регіонах 22 листопада вночі та вдень очікується зниження температури до 0 градусів."

Протягом ночі 23-24 листопада в західних регіонах прогнозуються температури від -1 до -6 градусів.

"Навіть, можливо, й денні максимуми будуть не вище 0. А у Карпатах навіть до -10°C в нічні години", - додала експерт.

На інших частинах України протягом вихідних температурні значення можуть бути наступними:

Тим часом на півночі буде дещо прохолодніше:

"Однак, 24 листопада очікується зниження температури в більшості регіонів. Вона впаде приблизно на 3-5 градусів в порівнянні з попередніми показниками," - підкреслила представниця УкрГМЦ.

Птуха зазначила, що в майбутньому можливі "деякі зміни погодних умов".

"Однак якщо говорити про найближчі синоптичні прогнози на 3-5 діб, то ми можемо спостерігати процеси, які матимуть більш перехідний характер, схожі на передзим'я. Це своєрідне протистояння", - зазначила вона.

Експерт зазначила, що "в південно-східному регіоні спостерігаються позитивні температури, які досягають +18°C".

"В західних регіонах, зокрема у Львові, вдень температура може коливатися від +1°C до 0°C. Таким чином, різниця в температурах по Україні становить майже 20 градусів", - зазначила синоптик.

Вона зазначила, що подібна ситуація не є звичною, але "характерна для таких перехідних етапів".

"Коли синоптичні умови переходять від осінніх до зимових, це стає яскравим свідченням боротьби між двома сезонами," - підкреслила представник УкрГМЦ.

Вона відзначила, що стосовно температурних показників, "на даний момент ми маємо ситуацію, яка цілком відповідає листопадовим нормам".

"Тобто чогось надзвичайного у цих процесах немає. Наприклад минулого року також десь на початку якраз третьої декади листопада вже спостерігався сніг, мокрий сніг по території України. Подекуди - утворення снігового покриву. Це, в принципі, якраз таки класична ситуація для листопада", - пояснила Птуха.

На завершення вона зазначила, що Україна ще не вступила в метеорологічну зиму.

Нагадаємо, що цього року урочище Заросляк неподалік Говерли зустріло перший сніг ще 24 серпня.

На наступний день, 25 серпня 2025 року, у Львові було зафіксовано новий температурний рекорд для цього дня. Мінімальна температура повітря в місті перевищила попереднє рекордне значення, яке було встановлено ще в 1964 році.

У той же час у карпатському селі на Буковині спостерігалися заморозки.

На початку вересня обстановка трохи змінилася на краще: у багатьох регіонах знову встановилася тепла, суха та сонячна погода, що викликана впливом області підвищеного атмосферного тиску.

Проте 15 вересня експерти Українського гідрометеорологічного центру попередили громадян про чергові зміни погоди. Вже зранку 18 вересня температура повітря на високогір'ї Карпат впала до -2 градусів за Цельсієм.

У жовтні морозна й хмарна погода на високогір'ї Карпат фіксувалась неодноразово. Оскільки синоптики періодично прогнозували подальше погіршення погодних умов у горах, рятувальники навіть просили туристів обмежити свої походи.

28 жовтня в Інтернеті з'явилися перші фотографії, на яких Буковель опинився під покривом снігу, перетворюючи курорт на справжню зимову ідилію.

29 жовтня у Карпатах намело навіть до 80 см снігу.

Згодом у більшості регіонів України спостерігалося підвищення температури повітря, внаслідок чого сніг у горах почав розтавати.

Нещодавно - 18 листопада - на тлі чергового похолодання в Україні сніговий покрив з'явився не лише на високогір'ї Карпат, але й дещо "нижче" - у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях України.

На наступний день, 19 листопада, біла "покривка" з'явилася навіть у деяких районах Одеської області. Перші снігові опади були зафіксовані також у Кіровоградській, Полтавській і Дніпропетровській областях.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.