В Україні спостерігається безпрецедентний інтерес до оренди житла: в яких регіонах ціни зростають найбільше -- Delo.ua.
Стратегії розвитку від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та більше 90 провідних експертів у своїй галузі.
Оренда квартир у цьому році стала для українців значно вигіднішою альтернативою купівлі нерухомості. На ринку спостерігається помітна активність, яку фіксують як маркетплейси, так і ріелтори, і вона в кілька разів перевищує обсяги угод з купівлі-продажу.
Згідно з результатами спільного дослідження DIM.RIA та Асоціації професіоналів у сфері нерухомості, за рік на ринку спостерігалося підвищення активності, що призвело до зростання кількості доступних пропозицій та підвищення орендних цін на житлову нерухомість.
В українських регіонах спостерігається зростання кількості пропозицій оренди квартир у порівнянні з серпнем 2024 року, що відзначається в більшості областей.
Незважаючи на зростання цін на оренду, інтерес до орендного житла залишається на високому рівні. Це підтверджується скороченням часу, протягом якого квартири залишаються на ринку.
Київ залишається найдорожчим містом для оренди квартир, де середня ціна за однокімнатну квартиру становить 17 918 грн. Найбільше зростання цін спостерігається в Чернівецькій області (+32%) та Закарпатті (+17%).
Проте, згідно з інформацією від ЛУН, протягом року орендні ставки суттєво зросли у більшості українських регіонів, за винятком зон, що межують з фронтом. Найбільше підвищення спостерігається в Івано-Франківську та Києві, де ставки зросли на 37% та 32% відповідно.
В умовах зростаючого попиту на елітні послуги оренда залишається популярною не лише в столиці, а й у західних областях.
Найдоступніші орендні ціни на однокімнатні квартири в Україні спостерігаються в Херсоні, Харкові та Запоріжжі, де вони складають 3000, 4000 та 5000 гривень відповідно. Джерело інфографіки: ЛУН.
Експерти підкреслюють, що сектор оренди демонструє найкращу стабільність серед усіх ринкових сегментів: попит залишається високим, орендні ціни зростають, а час, протягом якого квартири залишаються вільними, скорочується.
Найдорожчими містами для оренди житла є Київ, Львів та Ужгород. Проте у категорії однокімнатних квартир Ужгород (18,5 тис. грн на місяць) та Львів (17,0 тис. грн) випереджають Київ (16,5 тис. грн). У той же час, у сегментах дво- і трьохкімнатних квартир лідерство утримує Київ, де середня вартість оренди становить 22,9 тис. грн та 37,5 тис. грн відповідно.
В столиці протягом осені середня ціна оренди однокімнатної квартири знизилась майже на 300 грн. Проте в межах року орендні ставки зросли в середньому на 32%.
Власники нерухомості в столиці дають змогу обрати квартиру на різний гаманець залежно від району: від 11,7 тис. у Деснянському районі до 22,3 тис. грн у Шевченківському.
Згідно з аналітичними даними Асоціації фахівців з нерухомості України, в деяких районах угоди на ринку нерухомості укладаються за менш вигідними цінами. Наприклад, у Деснянському районі в листопаді вартість оренди однокімнатної квартири становила в середньому 10 тисяч гривень, у Святошинському - 12 тисяч гривень, а в Дніпровському - 13 тисяч гривень.
Зазвичай найвищі ціни на житло в Києві спостерігаються в Печерському та Шевченківському районах, де оренда однокімнатної квартири становить приблизно 21 800 грн та 22 300 грн відповідно. Якщо ж ви шукаєте більш доступні варіанти, зверніть увагу на Деснянський та Дніпровський райони, де вартість оренди може бути майже вдвічі нижчою – близько 11 тисяч і 15 тисяч гривень.
Найзначніший ріст пропозиції нерухомості спостерігається в Хмельницькій, Одеській та Харківській областях.