В Україні, попри зимову пору, активізувалися змії та ведмеді: науковці роз'яснили, чому це викликає занепокоєння.

В Україні через аномально теплу погоду прокинулись плазуни. Також можна було побачити і ведмедя. Науковці розповіли, чому це небезпечно.

У Закарпатті рептилії вийшли з зимової сплячки і тепер досліджують лісові простори. Таку інформацію наводить ТСН, посилаючись на дані Контрактів.UA.

Що спонукало рептилій до активності посеред зими та які наслідки це може мати – у статті кореспондентки ТСН Світлани Деніщук.

Зима на Закарпатті цьогоріч нетипова. Під час прогулянки лісом тепер слід не лише остерігатися диких звірів, а ще й уважно дивитися під ноги. Бо через аномально теплу погоду, на сонці виповзають грітися змії.

У селі Кобилецька Поляна один із мешканців у січні вирушив на прогулянку зі своїм собакою і натрапив на змій посеред снігового покриву. Через кілька днів у лісі поблизу Ужгорода була виявлена ще одна змія — полоз. Зоолог зазначає, що такі випадки є абсолютно незвичними, оскільки зазвичай плазуни активізуються лише в квітні.

"Температура може досягати 14-15 градусів навіть у січні, а температура ґрунту підвищується до 4 градусів, що сприяє пробудженню амфібій після зимової сплячки. За таких умов ці тварини можуть залишатися активними протягом кількох днів, що дозволяє їм відкласти ікру. Проте, ця ікра часто не виживає. В результаті, чисельність амфібій швидко зменшується," - зазначає кандидат біологічних наук Федір Куртяк.

Під загрозою не лише холоднокровні тварини, каже фахівець. Кліматичні зміни порушили і природний цикл птахів.

"Ми всі помічаємо, що і птахи повертаються до нас суттєво швидше. Зараз ми вже спостерігаємо журавлів, які прилетіли буквально 29 грудня минулого року. Вони вже місяць на території Закарпатської області", - каже кандидат біологічних наук Федір Куртяк.

Прокинутися в розпал зими погода змусила і ведмедів - нерідко їхні сліди у горах фіксують прикордонники. Це, пояснюють фахівці, небезпечно для тварин, адже без достатньої кількості їжі вони швидко виснажуються і стають агресивними. А якщо морози різко повернуться, плазуни, які прокинулися завчасно, можуть не вижити.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.