Внаслідок війни в Україні постраждало або знищено більше 2100 культурних об'єктів.

Згідно з інформацією, оприлюдненою Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, це повідомлення надає Укрінформ.

Зокрема, це включає культурні установи, які підпорядковуються Міністерству культури, молоді та спорту, а також іншим центральним органам виконавчої влади, не враховуючи об'єкти культурної спадщини.

За даними міністерства, 368 із них знищені (17,45%).

Загальна кількість втрат культурних установ, що належать до державної форми власності, становить 37 одиниць (14%), тоді як для комунальної власності цей показник складає 2072 одиниці (6%).

Як зазначили у міністерстві, найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях.

Найбільшу частку серед культурних об'єктів, що постраждали від ушкоджень або знищення, становлять клуби — 48,3% від усіх закладів культури, які зазнали негативного впливу.

У підсумку, постраждали 1018 культурних установ, 750 бібліотек, 163 навчальні заклади з мистецької освіти, 120 музеїв і галерей, 38 театрів, кінотеатрів та філармоній, сім заповідних територій, дев'ять парків і зоопарків, а також чотири циркових заклади.

Клуби, бібліотеки, музеї та театри зазнали серйозних руйнувань у 297 територіальних громадах, що становить 20,2% від загального числа об'єднаних територіальних громад. Найбільше постраждали такі області: Донецька (87%), Сумська (62,7%), Харківська (58,9%), Луганська (46,2%), Миколаївська (44,2%), Запорізька (40,3%), а також Київ (27,1%). Інші регіони, що зазнали збитків, включають Вінницьку (3,2%), Житомирську (17%), Закарпатську (2%), Кіровоградську (2%), Львівську (5,5%), Одеську (9,9%), Полтавську (4%), Хмельницьку (17%), Черкаську (6,1%) та Чернігівську (49%) області.

У міністерстві зазначили, що на кінець жовтня 2024 року майже вся територія Луганської області, а також значні частини Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишаються під контролем Російської Федерації. Це ускладнює точний підрахунок культурних установ, які зазнали ушкоджень через бойові дії.

Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово захопленому Маріуполі російські загарбники знищили монументальні мозаїчні панно, авторами яких є художники Сергій Баранник та Ахмет Фатхі.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.