"Укренерго" вже активно працює над оголошенням другого конкурсу на створення нових генеруючих потужностей з більш привабливими умовами.
НЕК "Укренерго" вже готується оголосити другий конкурс на нову генеруючу потужність і запропонувати потенційним інвесторам ще цікавіші умови порівняно з пілотним проєктом, який триває зараз, повідомив член наглядової ради компанії Юрій Бойко.
"Напрацьовано цікаві зміни до наступного конкурсу, бо "Укренерго" не буде зупинятися, а продовжуватиме на регулярній основі це робити, доки не досягне відповідного темпу будівництва нової потужності. Буде оголошено новий конкурс на ще цікавіших з точки зору інвесторів умовах", - сказав він під час заходу "Діалоги з NV: Україна змінює світ. Які відкриваються можливості?" у середу.
Згідно з висловлюваннями Бойка, прогнозується, що завершення конкурсу відбудеться наприкінці весняного сезону або на початку червня.
Він також підкреслив, що пілотний конкурс, заявки на участь у якому приймаються до 28 лютого, "слугує тестовим етапом для створення потужності, що може функціонувати в базовому режимі".
Бойко також пояснив, що виключення за умовами нинішнього конкурсу з зон для розміщення об'єктів генерації трьох західних областей (Рівненської, Хмельницької та Волинської - ЕР) пов'язано з технічними питаннями: "Побудова тут нової генерації банально призведе до обмеження роботи двох великих АЕС (ХАЕС та РАЕС - ЕР)".
Як повідомлялося, "Укренерго" вперше проводить конкурс на будівництво нових генеруючих потужностей. Заявки на участь приймає до 28 лютого 2025 року. Порядок проведення конкурсу затверджений постановою Кабміну від 10 липня 2019 року №677.
У першій черзі конкурсу закуповується 700 МВт з розбивкою на дві зони: 500 МВт у пріоритетних регіонах (Київській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Сумській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській областях); 200 МВт - в регіонах, що не належать до пріоритетних (Тернопільській, Чернівецькій, Вінницькій, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях). Термін введення потужностей в роботу - до 31 грудня 2027 року.
Глава "Укренерго" Олексій Брехт в короткому інтерв'ю для "Енергореформи" на початку лютого висловив думку про значний інтерес інвесторів до цього конкурсу. Він пояснив, що основна мета конкурсу полягає у визначенні вартості будівництва одиниці генеруючої потужності, яка буде компенсована "Укренерго" через тариф на передачу протягом десяти років після введення в експлуатацію. Брехт також зазначив, що держава зацікавлена в розвитку нових потужностей, і це є новим способом стимулювання їхнього будівництва, особливо в умовах війни, коли інвестори виявляють обережність.