Українцям "пропонували" підроблені євро: які банкноти становлять загрозу
Правоохоронці направили до суду справу, пов’язану з нелегальним продажем фальшивих євро в Закарпатті. Виявилося, що житель міста Тячів реалізовував українцям підроблені банкноти номіналом 500 євро, отримуючи при цьому половину їхньої вартості - 250 євро за кожну.
Цю інформацію оприлюднили в Бюро економічної безпеки (БЕБ), де зазначили:
Зловмиснику, що займався підробкою грошей, було висунуто звинувачення у скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 199 Кримінального кодексу України. На даний момент досудове слідство завершено, і обвинувальний акт направлено до суду. За скоєний злочин обвинуваченому загрожує ув'язнення терміном до 7 років, йдеться у повідомленні.
Які єврові та доларові банкноти фальсифікували зловмисники?
Згідно з інформацією, наданою Національним банком України, у 2024 році 93% всіх підроблених іноземних банкнот становили долари. Варто зазначити, що переважно фальшивими виявилися купюри високих номіналів.
Так, найпопулярнішою серед шахраїв стала банкнота у 100 доларів - 90% від загальної кількості вилучених підроблених купюр американської валюти припало саме на неї.
Ще одна "улюблена" банкнота серед злочинців - це 50 доларів. На цю купюру припало 9% від усіх виявлених підробок.
Окрім доларів в Україні підробляли євро. На нього, за даними НБУ, припало 7% вилучених підроблених банкнот іноземної валюти.
"Найчастіше зловмисники підробляли іноземні банкноти номіналом 300, 100 та 50 євро. 35%, 25% та 21% від загальної кількості вилучених підроблених євро відповідно", - йдеться у повідомленні.
Як уникнути отримання підроблених валютних купюр.
Водночас, у регуляторному органі наголосили на необхідності уникати обміну валют "вручну", а також через інтернет. Це, як зазначається, дозволить уникнути ризику отримання підробленої іноземної валюти.
"Заявили в Національному банку: обмін валют необхідно здійснювати лише в пунктах, що належать до банків, які мають ліцензію від НБУ, або в небанківських фінансових організаціях."
Як вже повідомляв OBOZ.UA, шахраї також займалися продажем українських фальшивих гривень та іноземних валют. Вони реалізовували підроблені банкноти під час особистих зустрічей, заманюючи своїх жертв привабливими курсами - фейкові купюри пропонували за 30-65% від справжньої ринкової вартості.