Угорщина продовжить перешкоджати інтеграції України в Європейський Союз через питання шпигунства, заявив міністр з питань ЄС Бока.

Угорщина наразі не готова схвалити відкриття переговорних кластерів щодо вступу України до Євросоюзу через загострення двосторонніх політичних відносин.

Цю інформацію озвучив угорський міністр з питань ЄС Янош Бока, повідомляє Цензор.НЕТ, посилаючись на "Європейську правду".

Бока звинуватив Україну у веденні шпигунської діяльності на угорській землі, підкресливши, що це ускладнює процес конструктивного спілкування.

"На даний час Україна реалізує різноманітні інформаційні та розвідувальні активності на угорській території, прагнучи вплинути на демократичні процеси прийняття рішень", - підкреслив Бока.

Він також зазначив, що в контексті напружених двосторонніх зв'язків Угорщина вважає, що початок переговорів про приєднання України до ЄС є передчасним.

Що стало причиною?

Згадаємо, що 9 травня Служба безпеки України вперше в історії нашої країни виявила агентурну мережу угорської військової розвідки, яка займалася шпигунством на території України.

Жінку, яка підозрюється у шпигунстві на користь Угорщини, також взяли під варту без можливості внесення застави.

Як зʼясувала СБУ, йдеться про колишню військовослужбовицю Сил оборони України, яка звільнилася з підрозділу у 2025 році. Вона інформувала угорські спецслужби про літаки й гелікоптери в Закарпатській області, а також про оборонні системи військової частини, де вона проходила службу.

У суботу, 10 травня, угорські спецпризначені сили арештували колишнього українського дипломата в центрі Будапешта, обвинувачуючи його в "шпигунських" діях.

Після цього національні служби безпеки країни оголосили про виявлення ще двох "шпигунів з України".

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.