Угорщина підготовлюється до військових дій, незважаючи на оголошення про мир.

Україна стане членом Європейського Союзу, незважаючи на бажання чи небажання Будапешта. Головна дипломатка ЄС Кая Каллас під час зустрічі з міністрами закордонних справ у Львові 9 травня повідомила, що якщо Угорщина перешкоджатиме вступу України, Брюссель має кілька альтернативних варіантів дій.

У Угорщині наразі відбуваються політичні скандали один за одним. Служба безпеки України виявила агентурну мережу, що протягом тривалого часу стежила за ситуацією в Закарпатті. Водночас уряд Орбана, який публічно виступає за демілітаризацію, насправді, за чутками, готується до військових дій. Анна Басова детально проаналізувала цю ситуацію.

Під живі звуки скрипки та бандури, на яких грають ветерани російсько-української війни, підписують історичну угоду. Поки у москві тривав парад "побєдобєсія", у Львові з нагоди щорічного Дня Європи зібралися чимало політиків і дипломатів Старого світу. Одним із політичних ляпасів кремлю стало рішення інвестувати в український оборонний комплекс. На це виділять мільярд євро з російських заморожених активів.

Кая Каллас, ключова фігура у дипломатії Європейського Союзу:

Усі, хто підтримує мир, мають бути тут, в Україні, а не в Москві. Росія розпочала найжорстокішу війну з 1945 року. Сьогодні путін вчиняє те саме, що і Гітлер вісімдесят років тому – проводить бомбардування України. Наша присутність тут свідчить про непохитну єдність і солідарність з українським народом.

Кая Каллас зазначила, що Європейський Союз готовий прийняти Україну, і навіть Угорщина, яка з початку повномасштабного вторгнення підтримує кремлівські інтереси, не зможе цьому завадити. Вона підкреслила, що в Брюсселі вже існують альтернативні плани на випадок, якщо основна стратегія не спрацює, але деталі цих планів Каллас не розкрила.

Будапешт, незважаючи на всі застереження, не має наміру знижувати свою антиукраїнську активність. Того ж дня стало відомо, що Служба безпеки України виявила мережу агентів, які протягом тривалого часу займалися шпигунством проти України. Вони проводили оцінку як фізичних бар'єрів Закарпатської області, так і ставлення місцевих мешканців до можливого входження іноземних військ на українську територію.

Україна негайно вислала двох дипломатів з Угорщини. У відповідь Будапешт також вирішив вжити заходів, вигнавши двох українських представників та проінформувавши про це українського посла. У ході подальших коментарів міністр закордонних справ не стримувався в емоціях.

Петер Сіярто, глава Міністерства закордонних справ Угорщини:

Окрім фізичної війни у повітряному просторі та на передовій, триває затяжна пропагандистська війна. Очевидно, що Україною шириться антиугорська пропаганда. А причина одна - ми, угорці, хочемо миру, не постачаємо Україні зброю та не дозволяємо втягувати нас у війну.

Про те, що підтримка України, зокрема й збройна - це шлях до великої війни, ще наприкінці квітня заявляли глава угорського уряду Віктор Орбан та його поплічник і заразом іще один кремлівський посіпака словацький премʼєр Роберт Фіцо. Саме він єдиний з усього ЄС полетів до москви на мілітаристські дійства путіна. Втім, Угорщина оскандалилася ще більше.

У другій половині 2023 року партнери по НАТО вже помітили, що угорські цивільні та військові служби розвідки мають інші пріоритети. Поки інші країни зосереджували свої зусилля на зборі інформації про агресивну діяльність Росії та її обміні з союзниками, угорці, навпаки, більше цікавилися подіями в Україні.

Угорський журналіст Саболч Паньї висловив свою думку щодо новини про викриття шпигунської мережі в Закарпатті на своїх соціальних платформах. Незабаром після цього з'явилися матеріальні докази. Євродепутат і голова угорської опозиційної партії "Тиса" Петер Мадяр опублікував аудіозапис, зроблений у квітні 2023 року. На цьому записі тодішній міністр оборони Крістоф Салай-Бобровницький говорить про рішення уряду, яке він описує як "перехід до нульової фази шляху війни".

Раніше уряд Віктора Орбана прийняв рішення сформувати по-справжньому боєздатні збройні сили Угорщини. Це свідчить про нашу повну відмову від миротворчих підходів. Сьогодні настав час для трансформацій. Ми свідомо відходимо від миролюбної парадигми. Це найефективніший шлях для зміни нашої стратегії.

Особливого значення це викриття набуває ще й тому, що таємні розмови суперечать офіційному курсу Угорщини. Саме прагненням до миру Віктор Орбан пояснював свою постійну критику військової підтримки України. Втім, від оприлюднених даних Будапешт не відхрещується, мовляв, у розмові не йдеться ні про що надзвичайне. Обставини, за яких було зроблено запис, ще належить зʼясувати. Поки ж із понеділка між Україною та Угорщиною стартують регулярні консультації, аби та розблокувала початок переговорного процесу про вступ України до ЄС.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.