У Державній екологічній інспекції визнали законним зведення фундаменту для вітрової електростанції на Полонині Руна.
На Полонині Руна планують встановити тридцять вітрових електростанцій.
Для будівництва фундаменту під вітрові турбіни на Полонині Руна не вимагається проведення оцінки впливу на навколишнє середовище. Цю інформацію містить акт Державної екологічної інспекції Закарпатської області, який був опублікований Українською природоохоронною групою 15 липня.
Як йдеться у документі, складеному держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища, фундаменти під ВЕС на Полонині Руна, які зводить на 4-х ділянках компанія "Вітряний парк Полонина Руна-1" є об'єктами будівництва з "класом наслідків СС1" і, згідно з законодавством, їх будівництво не підлягає оцінці впливу на довкілля.
"Власник або користувач земельної ділянки має право на її забудову, якщо здійснює використання відповідно до вимог містобудівної документації", - зазначено в акті Державної екологічної інспекції.
Зображення Ані Семенюк
У відомстві зазначають, що у майбутньому "Вітряний парк Полонина Руна-1" все ж має розробити дозвільні документи на встановлення вітротурбіни, монтаж якої розглядається як будівництво, що потребує оформлення та здійснення процедури оцінки впливу на довкілля.
Нагадаємо, у травні 2025 року на Полонину Руна завезли будівельну техніку, яка почала рити котлован під фундамент майбутньої вітроелектростанції. Після початку будівельних робіт правоохоронці відкрили кримінальну справу, а скаргу природоохоронців розглянули на засіданні при Державній інспекції архітектури і містобудування.
Для розташування тридцяти вітряних турбін на Полонині Руна представники Тур'є-Реметівської сільської ради виділили 15 гектарів земельної ділянки. Реалізацію проекту з будівництва вітрової електростанції проводить компанія "Вітряні парки України", що належить колишньому народному депутату Максиму Єфімову, який у 2023 році достроково залишив свою депутатську посаду, а також Едуарду Мкртчану — сину колишнього керівника однієї з найбільших українських корпорацій "Індустріальний союз Донбасу", частка акцій якої раніше належала російським інвесторам.