Стратегічна гра Угорщини: як Будапешт використовує Закарпатський регіон для впливу на Україну.

Експерт підкреслив, що Закарпаття продовжує бути надзвичайно вразливим регіоном.

В останні роки вплив Угорщини на політику Києва помітно змінився. Угорщина тепер пов'язує підтримку початку переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу з виконанням низки завищених і часто необґрунтованих вимог.

Про це "Телеграфу" розповів історик, дипломат, експосол України в Хорватії та БіГ Олександр Левченко. Він підпреслив, що, фактично, Будапешт використовує євроінтеграційний процес України як інструмент тиску, щоб досягти своїх стратегічних цілей у Закарпатській області.

"Угорщина вимагає визнання Україною всієї Закарпатської області "традиційно угорським регіоном" попри те, що згідно з переписом населення регіону у 2001 році, етнічні угорці в ньому становили близько 10%, а з того часу їх кількість значно скоротилася, бо багато хто з закарпатських угорців отримав угорські паспорти та виїхав за кордон", -- додав експерт.

Олександр Левченко підкреслює, що ця політика не є новою — Угорщина вже давно підтримує своїх етнічних братів за кордоном. З 2011 року в країні діє закон, який спрощує процес отримання угорського громадянства для угорської меншини, що проживає в сусідніх державах. Схожі спроби створити автономії вже мали місце в Трансільванії (Румунія) і неодноразово стикаються з перешкодами на національному та європейському рівнях. Проте Закарпаття залишається регіоном з особливою чутливістю до цих питань.

У травні 2025 року українські спецслужби розкрили агентурну мережу угорської військової розвідки в Закарпатті, яка досліджувала думки місцевого населення щодо можливого військового втручання.

"У результаті виходить, що союз Орбана з Путіним, який утворився, хоч і різними способами, але одним і тим же наміром -- утриманням влади, не просто політичний маневр, а стратегічна загроза", -- заявив історик. Поки ЄС бореться за демократію, один із його членів діє як внутрішній опортуніст.

Це також підтверджується новим законопроєктом партії Орбана "Фідес", який має схожість з російським законом про іноземних агентів. Цей документ фактично наділяє прем'єра абсолютною владою, усуваючи опозиційні сили з політичної арени.

На думку пана Олександра, ініціативи Угорщини представляють собою великий стратегічний проєкт, який може поставити під загрозу територіальну цілісність України та стабільність у Європі.

Раніше "Телеграф" інформував, що курс угорського прем'єра Віктора Орбана дедалі більше співзвучний з російським, оскільки він все активніше стає партнером президента Росії Володимира Путіна, і це має своє обґрунтоване пояснення.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.