США зменшать чисельність військ у Європі, Маск виступив проти торгової війни Трампа, 1 мільярд з Бельгії: головні новини дня.

Трамп відзначив своє обурення "неадекватними" російськими бомбардуваннями України, оголосив про старт прямих ядерних переговорів з Іраном та пообіцяв безпрецедентний оборонний бюджет у розмірі $1 трильйон.

ЗМІ повідомили про дискусії в Пентагоні щодо можливого зменшення контингенту військ у Європі, хоча керівник Збройних сил США в Європі та НАТО виступає проти таких змін.

Президент США заявив, що Європейський Союз може отримати відстрочку від значних тарифів, якщо закупівлі американських енергоносіїв досягнуть $350 млрд. Водночас, щодо Китаю були введені тарифи на рівні 104%.

Власник Tesla облаяв економічного радника Білого дому.

Усі ключові та цікаві події вівторка, 8 квітня, представлені в огляді "Європейської правди".

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу – це зручно для отримання дайджестів та інших корисних і цікавих новин!

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив своє незадоволення щодо теперішньої ситуації в конфлікті між Росією та Україною, зокрема щодо російських ракетних обстрілів українських міст.

"Мені не подобається те, що відбувається з бомбардуваннями, тому що вони (росіяни. - Ред.) бомбардують як божевільні просто зараз", - сказав американський президент.

Сьогодні в Київ завітав бельгійський прем'єр, який оголосив про новий пакет підтримки Україні в розмірі мільярда євро.

Барт де Вевер також підкреслив значний інтерес до розміщення бельгійських оборонних виробництв в Україні, а сьогодні було оголошено про підписання чотирьох відповідних угод.

"Ми повинні підтримати Україну в розвитку її оборонних можливостей, а також провести переозброєння Європи для протидії новій агресії з боку Росії. Необхідно налагодити співпрацю, щоб вивчити, як приватний сектор може бути зацікавлений в інвестиціях в Україну та сприяти зміцненню потенціалу нашої оборонної промисловості", - підкреслив прем'єр-міністр.

Він зазначив, що в цьому році Україні надійдуть два F-16, проте лише для використання їхніх запчастин. Ще дві одиниці очікуються в наступному році.

Очільник бельгійського уряду пояснив, що зі сторони Бельгії немає ніяких затримок і все залежить від того, коли Сполучені Штати передадуть їм винищувачі F-35.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп обіцяє рекордний бюджет на оборону у $1 трильйон.

Сполучені Штати прийняли рішення про виведення своїх військовослужбовців з важливого центру підтримки України, розташованого в Польщі.

Зокрема, Командування Сухопутних військ США в Європі та Африці (USAREUR-AF) оголосило про передислокацію американського військового персоналу і техніки з аеропорту Ясьонка у Польщі.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш підкреслив, що НАТО бере на себе відповідальність за функціонування Ясьонки, і зазначив, що обговорення цього питання триває з липня 2024 року.

"Військові США продовжують перебувати на території Польщі. Як зазначив міністр оборони Польщі, на саміті НАТО у Вашингтоні було ухвалено рішення про зміну характеру місії в Ясьонці. Нові обов'язки, які виконували американські військові, тепер перейдуть до інших союзників."

Водночас, згідно з інформацією NBC News, у Пентагоні обговорюють можливість повернення до 10 тисяч військових з європейського контингенту.

Мова йде про підрозділи, які були розгорнуті адміністрацією екс-президента США Джо Байдена у 2022 році з метою зміцнення обороноздатності держав, що мають спільний кордон з Україною, у відповідь на повномасштабну агресію Росії.

Тоді Байден також розмістив в Європі ще 20 тисяч військових.

Старший віцепрезидент Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Джонс заявив, що росіяни "оцінять скорочення Збройних сил США як послаблення стримування, і це збільшить їхню готовність втручатися в Європі різними способами по всьому спектру".

Генерал Крістофер Каволі, який очолює Збройні сили США в Європі та НАТО, сьогодні оголосив про процес виведення американських військових з території Європи.

Під час слухань у Палаті представників кілька республіканських законодавців висловили свою підтримку позиції Каволі, серед яких були голова комітету з питань оборони Майк Роджерс та член комітету Дон Бейкон.

На континенті перебуває більше 100 тисяч військовослужбовців США, однак міністр оборони Піт Гегсет попередив своїх європейських партнерів про те, що американська військова присутність не є безстроковою.

Раніше повідомлялося, що Каволі планує виступити в Конгресі з суворим попередженням щодо російської загрози.

Проросійські хакери атакували сайти фінських політичних партій з попередженням про Україну, а в акаунті прем'єра Чехії в Х у вівторок вранці з'явились фейкові дописи про напад військ РФ.

У Польщі затримали чоловіка, який зупиняв поїзди радіосигналом, а у Литві суд не дозволив проросійській активістці поїздку в Москву на парад 9 травня.

За словами Дональда Трампа, Європейський Союз зобов'язаний інвестувати 350 мільярдів доларів у купівлю американських енергоресурсів, щоб уникнути запровадження значних мит.

"Ми маємо дефіцит у 350 мільярдів доларів з Європейським Союзом, і ця ситуація швидко вирішиться," - зазначив президент США.

Концепція придбання американських енергоресурсів для обходу тарифів не є новинкою.

Невдовзі після повторного обрання Трампа, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловила ініціативу про початок переговорів щодо збільшення закупівлі американського скрапленого природного газу. Однак США не надали жодних чітких пояснень щодо механізмів реалізації такої угоди.

Варто зазначити, що президент Сполучених Штатів торкнувся теми $350 мільярдів у зв'язку з війною між Росією та Україною. За його словами, саме таку величезну суму США інвестували в підтримку України від початку широкомасштабного вторгнення Росії.

Раніше "ЄП" повідомляла, що адміністрація президента США Дональда Трампа відновила в угоді щодо надр вимогу до України компенсувати всю допомогу, яку Сполучені Штати надали після початку повномасштабної агресії Росії в 2022 році.

За даними Bloomberg, українські посадовці відвідають США 11-12 квітня для переговорів щодо нового проєкту угоди про мінеральні ресурси.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що українська сторона вже визначила своє бачення тексту майбутньої угоди про надра. Він також підкреслив, що відсутність суперечностей між угодою і курсом України на вступ у ЄС - принципова позиція Києва.

Крім цього, він зазначив, що наразі обирають "одну з найвідоміших юридичних фірм" для підтримки процесу.

The Washington Post повідомляє, що введення тарифів стало основною причиною найбільшої суперечки між президентом США та одним з його найважливіших радників - мільярдером Ілоном Маском.

Мільярдер висловив бажання створити "зону вільної торгівлі" між Європою та Сполученими Штатами.

А ще Ілон Маск у соцмережі Х облаяв економічного радника Білого дому Пітера Наварро, який заявив, що американський мільярдер "не виробник автомобілів, а збирач автомобілів" і що деталі Tesla нібито виготовляються по всьому світу.

"Наваро - справжній йолоп", - написав Маск, додавши, що той "тупіший за купу цегли".

"За будь-якими мірками, Tesla є найпотужніше вертикально інтегрованим виробником автомобілів у США, з найбільшим відсотком американських компонентів. Мільярдер також зазначив, що Наварро варто звернутися до свого вигаданого експерта, Рона Вару."

"Рон Вара" - це анаграма імені Наварро, якою він охрестив вигаданого економічного експерта у своїх книгах.

Речниця Білого дому Керолайн Левітт не вважає, що є щось незвичне в тому, що мільярдер Ілон Маск відкрито критикує радника президента США з торгових питань Пітера Наварро. Вона зазначила: "Хлопці завжди залишатимуться хлопцями, і нехай продовжують вирішувати свої питання на очах у всіх".

Міністр фінансів США Скотт Бессент висловив думку, що посилення торговельних заходів з боку Китаю є серйозною помилкою.

"Ми живемо в умовах дефіциту. Які наслідки матиме підвищення тарифів з боку Китаю для нашої країни? Наші експортні поставки до них у п'ять разів менші, ніж їхні до нас. Це явно не вигідна ситуація для китайської сторони," - зазначив міністр фінансів США.

На минулому тижні Дональд Трамп анонсував введення тарифів у розмірі 54% на весь імпорт з Китаю до США, що є найвищим рівнем серед усіх країн світу.

4 квітня Китай повідомив про намір ввести 34% мита на весь імпорт із США, починаючи з 10 квітня, у відповідь на введені Трампом тарифи.

Це викликало гнів Трампа, і він оголосив, що запровадить нові тарифи у розмірі 50% на китайські товари, якщо Китай не скасує свої нещодавні тарифні заходи, запроваджені у відповідь на американські мита.

Увечері з'ясувалося, що США впровадили тарифи на рівні 104% щодо Китаю.

Член Демократичної партії та комітету Сенату США з розвідки Марк Ворнер висловив думку, що можливий контракт на продаж активів відомого застосунку TikTok, який наразі перебуває на стадії обговорення, може суперечити законодавству.

"Ця угода забезпечить ByteDance можливість зберегти значну частку в новій компанії, а також активну роль у розробці технологій та їх технічному обслуговуванні, що означає, що фактичний контроль над операціями залишиться за ними," - наголосив Ворнер.

Також варто зазначити, що сьогодні президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн мала телефонну бесіду з прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном, під час якої вони обговорили, зокрема, питання тарифів, запроваджених Сполученими Штатами.

До речі, у Канаді виявили пов'язану з Китаєм дезінформаційну кампанію проти нового прем'єра.

Нагадаємо, що Канада звернулася до Світової організації торгівлі з протестом проти підвищених мит на імпорт автомобілів, які були введені президентом США Дональдом Трампом.

8 квітня відбулося підписання оновленої угоди про вільну торгівлю між Україною та країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) – Ісландією, Ліхтенштейном, Норвегією та Швейцарією.

На українсько-угорському кордоні запрацював пункт пропуску "Велика Паладь - Надьгодош" на тимчасовій інфраструктурі у Закарпатській області.

Європейський Союз має намір підтримати Україну у збереженні її культурної спадщини та історичних пам'яток від наслідків конфлікту.

В Угорщині відзначили збільшення кількості резервістів.

Березень в Європі став найтеплішим місяцем за всю історію метеорологічних вимірювань.

В Польщі підвищився рівень популярності кандидата на пост президента.

Він також заявив про початок прямих ядерних переговорів з Іраном, а також повторив бажання взяти сектор Гази під контроль і переселити палестинців.

Увʼязнений опонент Ердогана став почесним громадянином Парижа.

Бельгійський принц зазнав поразки в судовому розгляді щодо отримання додаткових соціальних виплат.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.