Спрощена процедура зміни цільового призначення земельних ділянок приносить результати: у яких саме областях спостерігається найбільший прогрес -- Delo.ua.

171 підприємство та місцева громада з 14 регіонів України використали спрощену процедуру для зміни цільового призначення сільськогосподарських земель на землі, що призначені для промисловості та енергетики, з метою зведення нових заводів та електростанцій.

Згідно з інформацією, опублікованою на Delo.ua, на Київському міжнародному економічному форумі заступник голови Комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський, автор закону, що скорочує період зміни цільового призначення землі з 1-3 років до 1,5 місяців, поділився важливими новинами.

За його словами, рішення про зміну цільового призначення землі за спрощеною процедурою прийняті для будівництва об'єктів виробничо-складського господарства (75 ділянок), виробництво енергії з відновлювальних джерел (42 ділянки), промислового виробництва та індустріальних парків (26 ділянок), інших об'єктів (28 ділянок).

Кисилевський зазначив, що найбільше позитивних рішень було ухвалено в Київській, Закарпатській, Рівненській, Житомирській та Кіровоградській областях. Натомість у Сумській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській, Одеській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Черкаській областях поки що жодних рішень не прийнято.

У результаті спрощеної процедури цільове використання сільськогосподарських земель було змінено на землі промислового та енергетичного призначення для ділянок загальною площею 1050 гектарів. Зокрема:

"Купівля землі і подальша зміна її цільового призначення тривалий час була одним з найбільш довготривалих і корупціоногенних етапів здійснення інвестицій в промисловість та енергетику. В середньому 2-3 роки бюрократії, корупції та приниження підприємців займала ця проста за своєю суттю процедура. Тепер ситуація змінилась. Спрощена процедура займає 1,5 - 2 місяці, дозволяє зекономити час та гроші на запуск нових виробництв. Але головне, інвестори, які наважуються будувати промислові чи енергетичні обʼєкти під час війни, відчувають краще ставлення з боку держави", - підкреслив Кисилевський.

Він підкреслив, що спрощений процес зміни призначення земельних ділянок використовується для сільськогосподарських земель, розташованих за межами населених пунктів, де відсутня розроблена містобудівна документація, з метою розміщення об'єктів промислового та енергетичного призначення, визначених законодавством.

Зміна цільового призначення грунтується на обґрунтованому висновку органу містобудування та архітектури місцевої ради. Цей документ виконує функцію специфічного виду містобудівних умов і обмежень, який є основою для розробки проекту будівельного об'єкта.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.