Шпигунський конфлікт: Угорщина оголосила про арешт українських розвідників - Деталі | Експрес онлайн
Після того, як Україна виявила угорських розвідників, Будапешт відреагував на цю ситуацію.
В Угорщині стверджують, що вдалося виявити діяльність ще двох осіб, яких підозрюють у шпигунстві на користь України. Цю інформацію оприлюднив державний секретар з міжнародних комунікацій та речник уряду Угорщини Золтан Ковач у соціальній мережі Х, посилаючись на слова голови парламентської фракції правлячої партії "Фідес" Мате Кочиша.
У Росії було знищено корабель, що служив носієм ракет "Циркон" та "Калібр".
Також були названі імена цих "шпигунів". Так, Роланд Цебер нібито є "незаконним офіцером української розвідки" і має зв'язки з опозиційними діячами. Водночас Іштван Голло "перебуває під кримінальним розслідуванням за шпигунство".
Відзначається, що Цебер, як стверджується, нібито ініціював зустрічі з політичними та військовими лідерами з метою "вплинути на позицію Угорщини стосовно конфлікту в Україні". У 2024 році йому було заборонено в'їзд до Угорщини через його зростаючий вплив.
Також зазначається, що Голло займався збором інформації військового та енергетичного характеру, яка була необхідна для задоволення потреб України в умовах конфлікту.
Крім того, Кочиш підкреслював, що ця діяльність є типовим прикладом операцій впливу, які мають на меті зіпсувати репутацію Угорщини на світовій арені та чинити тиск на угорський уряд, аби змінити його політичний курс щодо України.
Очевидно, що активність угорської сторони пов'язана з тим, що 9 травня стало відомо про викриття агентурної мережі воєнної розвідки Угорщини Службою безпеки України. Ця мережа займалася шпигунською діяльністю, що завдавала шкоди Україні. Основною метою даного осередку було збирання інформації про військову захищеність Закарпаття, виявлення вразливих місць у наземній та повітряній обороні регіону, а також вивчення політичних та соціальних поглядів місцевих мешканців, включаючи можливі сценарії їхньої реакції у випадку входження угорських військ на територію.
Військовий аналітик, колишній співробітник СБУ Іван Ступак вважає, що воєнна розвідка Угорщини могла передати Росії дані про розміщення винищувачів F-16 на території Закарпатської області.
"Я глибоко впевнений, що інформацією військового змісту - стосовно розміщення наших військових, присутності іноземних інструкторів, забезпечення, морального стану військ та розташування літаків F-16 або інших авіаційних засобів у Закарпатті - угорська розвідка обмінювалася з Росією," - висловив свою думку Ступак.
Він зазначив, що арешт шпигунів вказує на виявлення ще однієї "майже ворожої держави щодо України".