Середній рівень доходів в Україні: які області пропонують найвищі зарплати.

Максимальний рівень середньої зарплати спостерігається в Донецькому регіоні.

На червень 2025 року середній рівень зарплати в Україні досяг 24 609 гривень. Проте варто зазначити, що величина заробітних плат значно варіюється в залежності від регіону. Це підтверджують результати дослідження "OLX Робота".

Зазначається, що найвищу середню зарплату зафіксовано в Донецькій області - 28 431 грн. У топі також опинились Львівська (27 477 грн), Київська (27 153 грн), Івано-Франківська (26 676 грн), Волинська (26 503 грн) та Закарпатська (25 643 грн) області.

Одночасно, працівники Запорізької області мають найменші заробітні плати, які становлять 20 555 грн. Також низькі зарплати спостерігаються в Чернігівській області (20 828 грн) та Полтавській області (20 858 грн).

Середній рівень заробітної плати в інших регіонах:

В OLX Робота зазначають, що динаміка зростання заробітних плат відповідає загальноекономічним очікуванням. Там відмічають, що, за прогнозом НБУ, у 2025 році номінальні зарплати зростуть на 17,7%, а з урахуванням інфляції - на 3,9%. Водночас згідно з даними Держстату, у 2024 році зарплати зросли на 25,6% порівняно з попереднім роком. Очікування до кінця поточного року залишаються позитивними - прогнозується зростання на рівні 15-20%, що також відповідає динаміці на платформі OLX Робота рік до року.

"Прогнозується, що найбільш істотне зростання заробітних плат відбудеться в галузях з традиційним дефіцитом кадрів, таких як будівництво, ремонтні роботи, виробництво та промисловість. Основними причинами, які спонукають роботодавців переглядати рівень винагороди, є серйозна нестача кваліфікованих працівників внаслідок мобілізації, виїзду працездатного населення за кордон та загальної демографічної ситуації. Додатково, інфляційний тиск змушує працівників коригувати свої очікування щодо зарплат, як зазначено в дослідженні."

Згідно з інформацією з дослідження "OLX Робота", в Одесі існує значний інтерес до сезонних вакансій. Середньостатистично, кількість відповідей на оголошення перевищує кількість самих пропозицій у 42 рази.

Раніше було зазначено, що через нестачу кваліфікованих кадрів на ринку праці, роботодавці все частіше готові брати на роботу нових співробітників або осіб з обмеженим досвідом.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.