Середній рівень заробітних плат в Україні: які регіони пропонують найвищі доходи та які прогнози до завершення року | УНН

Станом на червень 2025 року середня зарплата в Україні становить 24 609 грн. Найвищі зарплати зафіксовано в Донецькій, Львівській та Київській областях, найнижчі -- у Запорізькій, Чернігівській та Полтавській.

На червень 2025 року середня зарплата в Україні складає 24 609 грн, згідно з даними OLX Робота та Послуги. При цьому, рівень заробітної плати значно варіюється в залежності від географічного розташування, повідомляє УНН.

Найвищий рівень середньої заробітної плати був зафіксований у Донецькій області і становить 28 431 грн. У списку лідерів також знаходяться Львівська область з 27 477 грн, Київська з 27 153 грн, Івано-Франківська з 26 676 грн, Волинська з 26 503 грн та Закарпатська область, де середня зарплата складає 25 643 грн.

Водночас найнижчі зарплати отримують працівники в Запорізькій області - 20 555 грн, а також у Чернігівській (20 828 грн) і Полтавській (20 858 грн) областях.

У різних регіонах ситуація виглядає ось так:

Згідно з інформацією від OLX Робота, зростання заробітних плат відповідає загальним економічним тенденціям. Як зазначає НБУ, у 2025 році номінальні заробітки можуть збільшитися на 17,7%, з урахуванням інфляційних процесів - на 3,9%. Водночас, дані Держстату свідчать про те, що в 2024 році заробітні плати піднялися на 25,6% у порівнянні з попереднім роком. Прогнози на кінець цього року залишаються оптимістичними, з очікуваним зростанням в межах 15-20%, що також узгоджується з динамікою, зафіксованою на платформі OLX Робота в річному вимірі.

Прогнозується, що найзначніше зростання зарплат відбудеться у сферах, де спостерігається традиційний дефіцит робочої сили, таких як будівництво, ремонт, виробництво та промисловість. Основними причинами, які змушують компанії підвищувати зарплати, є суттєва нестача кваліфікованих кадрів, спричинена мобілізацією, виїздом працездатного населення за межі країни та загальною демографічною ситуацією. Крім того, інфляційний тиск також впливає на коригування зарплатних очікувань працівників.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.