Ще одна загроза для планети: у Китаї було виявлено новий штам коронавірусу.
Вірус, відомий як HKU5, має можливість використовувати той же людський рецептор, що й COVID-19, для потрапляння в клітини. Всі подробиці – в ексклюзивному матеріалі TSN.UA.
Китайські науковці виявили новий коронавірус кажанів. Ба більше, вчені побоюються, що є ризик зараження людей. Тим часом COVID-19 не залишає Україну. Через збільшення захворюваності навчальні заклади масово закриваються на карантин. Усі деталі - в ексклюзиві TSN.UA.
В Китаї було виявлено новий коронавірус у кажанів, який має здатність передаватися від тварин до людей. Цей вірус, який отримав назву HKU5, використовує той же рецептор, що і Covid-19, для проникнення в людські клітини. Дослідження проводила вірусологиня Ши Чженлі, відома своїми дослідженнями коронавірусів, що передаються від кажанів. Вона працює в лабораторії в Гуанчжоу, розташованій в Ухані, і займається вивченням походження Covid-19. Вперше HKU5 був виявлений у японського кажана в Гонконзі. Цей вірус належить до підроду мербековірусів, серед яких є збудник Близькосхідного респіраторного синдрому.
Конгрес США виступив із заявою, що коронавірус, ймовірно, має лабораторне походження, створений у китайській лабораторії за фінансової підтримки американських фондів. Відзначено, що вірус є штучного походження. Цю інформацію озвучив підкомітет Конгресу, відповідальний за питання, пов'язані з пандемією. Згідно з отриманими даними, працівники Уханьського інституту вірусології проводили експерименти, що включали посилення функцій вірусів та їх генетичні модифікації, при цьому порушуючи правила біобезпеки. Вірус має біологічні характеристики, які не спостерігалися в природних умовах. Також під час природного виникнення пандемії зазвичай фіксується кілька джерел, тоді як у випадку COVID-19 спостерігається лише одне. Окрім того, відзначається, що в осінній період 2019 року співробітники Уханьського інституту вірусології зазнали захворювання, яке нагадувало COVID, ще до офіційного виявлення цього вірусу.
Одночасно, керівник ЦРУ підкреслив, що витік стався випадково. "Це стало наслідком непередбаченого витоку. Влада Китаю була обізнана про це, але вирішила не розголошувати цю інформацію світовій спільноті", - зауважив Джон Реткліфф.
В Україні зараз спостерігається спалах грипу та COVID-19! У 16 областях країни запроваджують протиепідемічні заходи через високу захворюваність. В деяких регіонах можуть бути введені "локальні карантинні" обмеження. Таку інформацію оприлюднила пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.
Згідно з інформацією, захворюваність на ГРВІ викликана активною циркуляцією вірусів грипу в 21-му регіоні країни. За прогнозами Міністерства охорони здоров'я, до квітня грип буде переважати над коронавірусною інфекцією. Варто зазначити, що близько половини всіх госпіталізацій, пов'язаних із грипом, ГРВІ та COVID-19, становлять діти. Цю інформацію озвучив заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар Ігор Кузін, додавши, що з початку лютого спостерігається поступове зростання захворюваності на грип.
Згідно з інформацією, яку озвучив головний санітарний лікар, за тиждень в середньому госпіталізують близько 3 тисяч осіб через ускладнення, переважно це пацієнти з наявними неінфекційними захворюваннями. Кузін зазначив, що нині потреба в кисневій терапії для таких хворих є незначною. Він також підкреслив, що з початку епідемічного сезону зареєстровано 15,5 тисяч випадків COVID-19, з яких 66 закінчилися летально, в основному серед тих, хто не був щеплений або мав серйозні супутні захворювання. Кузін також наголосив на можливості вакцинації проти грипу в будь-який період епідсезону. Загалом, з 30 вересня 2024 року по 12 січня 2025 року, в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1 713 037 осіб. Для довідки, минулого тижня (з 10 по 16 лютого) в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 206 653 людини, з яких 60% - діти. У лікарні з ускладненнями потрапили 2 130 дорослих і 3 276 дітей.
У різних куточках України продовжує спостерігатися зростання кількості випадків захворювання на грип, ГРВІ та COVID-19. Внаслідок цього освітні установи змушені тимчасово переходити на онлайн-формат навчання або вводити карантинні обмеження. На сьогоднішній день у Київській, Івано-Франківській, Полтавській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій та інших областях учні переходять на дистанційне навчання. Протягом минулого тижня в столиці зафіксували 15 225 нових випадків грипу та ГРВІ. Варто зазначити, що до медичних закладів Києва за останні сім днів було госпіталізовано 324 людини, серед яких 228 дітей. Щодо COVID-19, то захворіли 27 осіб, включаючи 6 дітей до 17 років, з яких 4 дорослих були госпіталізовані. Відділення реанімації та інтенсивної терапії не приймало хворих на COVID-19. Цю інформацію оприлюднив офіційний портал КМДА.
Нагадуємо, що грип являє собою надзвичайно заразне вірусне захворювання, яке може призвести до серйозних ускладнень та навіть загрози життя. Симптоми грипу схожі на прояви інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), проте він є значно небезпечнішим. При перших ознаках хвороби важливо звернутися до лікаря. Самостійне лікування може мати негативні наслідки для вашого здоров'я.
Проте, батьки підкреслюють, що перебіг захворювання може відбуватися не за звичними схемами.
Примітно, що з кінця січня цього року в Україні стрімко зростає рівень захворюваності на грип та ГРВІ. Водночас у Центрі громадського здоров'я зазначили, що ситуація залишається прогнозованою, оскільки епідемічний процес розвивається за класичним сценарієм. Однак, навчальні заклади змушені тимчасово переходити на дистанційну форму навчання або запроваджувати карантинні заходи.
У Київській області 45 навчальних закладів перейшли на дистанційне навчання. Це рішення було прийнято у зв'язку з ростом захворювань на ГРВІ та грип серед школярів і вчителів. Загалом онлайн-формат навчання запроваджено для 383 класів та чотирьох дошкільних установ. Додатково, школи Переяславської громади також перейшли на дистанційний режим до 23 лютого. Планується, що з 24 лютого учні зможуть повернутися до звичайного навчання, проте місцева адміністрація уважно стежить за розвитком ситуації.
Ситуація в Івано-Франківській області подібна. Там 56 навчальних закладів також перейшли на онлайн-формат навчання через збільшення випадків захворювань на грип, ГРВІ та COVID-19, а ще п'ять шкіл були закриті на карантин. Дитячі садки продовжать свою роботу в звичайному режимі, за винятком дошкільного підрозділу філії №20 Коломийського ліцею №4 ім. Сергія Лисенка.
У Кіровоградській області 19 навчальних закладів, серед яких школи, училище та коледж, були змушені перейти на дистанційне навчання через зростання числа учнів, які захворіли на гострі респіраторні вірусні інфекції. Цю інформацію надали в департаменті науки та освіти Кіровоградщини. Головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук також повідомила, що епідемічний поріг перевищено на 10 відсотків.
У Львівській області учні також переходять на дистанційне навчання. З 18 лютого триватиме онлайн-освіта протягом 11 днів. Протягом минулого тижня зафіксовано понад 15 тисяч нових випадків захворювання, що на 22% більше у порівнянні з попереднім тижнем, що свідчить про підвищений рівень епідемії. У зв'язку з цим у регіоні введено "масковий режим" у лікарнях, обмежено відвідування пацієнтів і заборонено проведення масових заходів у закритих приміщеннях. Проте варто зазначити, що школи у Львівській громаді не будуть закриті на карантин. У місцевій раді Львова повідомили, що наразі близько 18% учнів відсутні на заняттях, з яких лише 15% з причин захворювання.
З 17 лютого навчальні заклади Полтави також перейшли на онлайн-формат навчання. Батьки учнів вже отримують відповідні сповіщення від вчителів. Перехід на дистанційне навчання обумовлений "ситуацією з безпекою".
На Закарпатті з 18 по 21 лютого тимчасово призупинено навчання у школах через зростання кількості випадків ГРВІ. Водночас дитячі садочки продовжать працювати у звичайному режимі.
В Буковині 43 навчальні заклади впровадили дистанційне навчання, з яких 7 знаходяться у Чернівцях. У 8 школах частина класів навчається в онлайн-форматі через перевищення епідемічних норм. Також 15 дитячих садків в регіоні перейшли на дистанційний режим навчання, а 28 закладів освіти тимчасово закриті через карантинні заходи.
У Вінниці з 17 лютого всі школи та заклади позашкільної освіти переведені на онлайн-навчання чере з зростання рівня захворюваності на грип та ГРВІ.
У Одесі 17 лютого було введено карантин для 144 класів та однієї школи. Цю інформацію озвучила Олена Буйневич, керівниця департаменту освіти та науки Одеської міської ради.
На Дніпропетровщині через перевищення епідпорогу понад дві тисячі учнів перевели на дистанційне навчання.
На Волині також зафіксували перевищення епідемічного порогу на 41%. Понад 20 закладів освіти області перевели на дистанційне навчання. Також онлайн навчаються пів сотні класів у Луцькій громаді та Луцькому районі.