Служба безпеки України та Національна поліція затримали 17 осіб, причетних до організації "схем для ухилянтів", у різних областях України - Новини Весь Харків.

Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нові схеми ухилення від мобілізації. За результатами комплексних заходів у різних регіонах України затримано 17 організаторів оборудок.

Фігуранти продавали фіктивні меддовідки про інвалідність або переправляли ухилянтів за кордон в обхід пунктів пропуску. Вартість таких "послуг" становила до 14 тис. американських доларів.

● Так, на Донеччині затримано місцевого ділка, який продавав ухилянтам електронні карти втечі до Євросоюзу через так звану "зеленку".

Згідно з даними справи, "маршрут" проходив через лісові доріжки та водні об'єкти на межі з сусідньою країною Європейського Союзу.

● На Дніпропетровщині затримано посадовця районного ТЦК та голову місцевої військово-лікарської комісії, які торгували фіктивними меддовідками про "погане" здоров'я.

Для ведення незаконного бізнесу вони залучили спільника, який шукав можливих клієнтів серед осіб, що підлягають військовій службі.

● На Закарпатті у Рахівському районі затримано ділка, який споряджав ухилянтів у гідрокостюми та переправляв їх через прикордонну річку до ЄС.

В Ужгороді затримано 3-х водіїв міжнародних рейсів, які ховали військовозобов'язаних у кабіні вантажних фур та вивозили за кордон.

Ще 7-х фігурантів викрито у Хустському районі області, серед яких - посадовці медичних установ і адвокат. Вони продавали фіктивні медвисновки для "списання" потенційних призовників з військового обліку за станом здоров'я.

● У Черкасах правоохоронці затримали екс-медичного працівника і його спільника. Директор фармацевтичної компанії та його асистент видавали підроблені медичні довідки про наявність серйозних хвороб для осіб, які ухилялися від служби.

На даний момент усім затриманим оголошено підозру за низкою статей Кримінального кодексу України, виходячи з скоєних ними злочинів:

▪ частини 2 та 3 статті 332 (незаконне транспортування осіб через державний кордон, вчинене за попередньою змовою групи осіб або посадовою особою);

▪ ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою);

▪ частина 2 статті 28, частина 2 статті 369-2 (зловживання впливом);

▪ ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);

▪ стаття 336 (недостатність призову на військову службу в період мобілізації);

▪ частина 3 статті 358 (фальсифікація документів, печаток, штампів та бланків).

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Донецькій та Луганській, Дніпропетровській, Закарпатській, Черкаській областях спільно з Національною поліцією та Держприкордонслужбою за процесуального керівництва обласних прокуратур.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.