Розслідування справи колишнього заступника керівника Офісу Президента Смирнова добігло кінця.
За інформацією Укрінформу, про це повідомила САП у своєму Телеграм-каналі.
6 травня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалив рішення про закінчення досудового розслідування у справі, що стосується колишнього заступника глави Офісу Президента України та власника будівельної фірми. На підставі вказівки прокурора детективи Національного антикорупційного бюро надали стороні захисту доступ до матеріалів справи для ознайомлення.
Як повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, в ході досудового розслідування виявлено, що протягом 2019-2021 років чиновник високого рангу легалізував кошти, отримані незаконним шляхом, шляхом фінансування зведення приватних будинків, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів, у рекреаційній зоні Одеської області.
Він безпосередньо наглядав за процесом зведення будівлі, підтримуючи контакт із керівником будівельної фірми. Визначав обсяги необхідних робіт і передав власнику компанії приблизно 6,5 мільйона гривень для їх фінансування.
Незважаючи на те, що зведена будівля фактично була власністю високопосадовця, первинне право власності на неї було зареєстроване на товариство. Лише після того, як йому повідомили про підозру, власність була перепередана на ім'я фізичної особи.
Також, САП та НАБУ встановили, що в 2022 році один із керівників отримав звернення від власника будівельної компанії. Він просив допомогти вплинути на Антимонопольний комітет України, щоб той скасував результати тендеру, в якому перемогло інше підприємство, та забезпечив перемогу саме його фірми. В обмін на цю допомогу, бізнесмен запропонував посадовцю виконати будівельні роботи у його заміському будинку на узбережжі за 100 тисяч доларів.
Високопосадовець дав згоду на запропоновані умови і, скориставшись своїм службовим становищем, виконав взяті на себе зобов'язання. Пізніше відповідні державні інституції ухвалили "необхідні" рішення.
Також з’ясувалося, що в період з 2020 по 2022 рік посадова особа отримала активи на загальну суму 17,1 млн грн. Серед цих активів є дві автомобілі марки Mercedes-Benz і Volkswagen, два мотоцикли Honda та BMW, три паркомісця в Києві, квартира в елітному житловому комплексі у Львові, а також земельна ділянка в Закарпатті.
Переважна частина набутого майна була оформлена на рідного брата, проте особа зберегла за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Мотоцикл Honda був зареєстрований на друга, однак згодом посадовець переоформив його на себе.
Проте з'ясувалося, що ні офіційного доходу, ні заощаджень не було достатньо для їх придбання. Різниця між вартістю майна та коштами особи становить 15,7 млн грн.
Дії колишнього заступника керівника Офісу Президента були кваліфіковані відповідно до частини 1 статті 368-5, частини 1 та 2 статті 209, а також частини 4 статті 368 Кримінального кодексу України. Це пов'язано з прийняттям пропозиції про неправомірну вигоду у розмірі 100 тисяч доларів США та легалізацією незаконно здобутих коштів. Щодо власника будівельної компанії, йому пред'явлено обвинувачення за частиною 3 статті 369 ККУ за пропозицію надати неправомірну вигоду в сумі 100 тисяч доларів.
Згідно з повідомленням Укрінформ, в останні дні травня 2024 року Андрій Смирнов, колишній заступник керівника Офісу президента, був підозрюваний у справі про незаконне збагачення на суму 15,7 мільйона гривень.
28 травня 2024 року ВАКС обрав Смирнову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу 10 млн грн, яку внесли наступного дня.
16 квітня 2025 року Смирнову повідомили про підозру у легалізації незаконно набутих активів шляхом будівництва приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м, що розташовані в рекреаційній зоні на території Одеської області.
5 травня ВАКС обрав йо му запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення 18 млн грн застави у справі легалізації незаконно набутих активів.
Згідно з повідомленням прес-секретаря ВАКС Олесі Чемерис, 6 травня було сплачено заставу на суму 18 млн грн за Смирнова.