Професійна освіта як вклад у економіку завтрашнього дня: в Закарпатті компанія "Френдлі ВіндТехнолоджі" сприяє розвитку молодих талантів.
Внаслідок масштабного конфлікту близько 36% молодих людей в Україні зазнали зменшення або втрати своїх фінансових надходжень.
Це лише підкреслило відчуття нестабільності та невизначеності щодо прийдешнього, спонукаючи багатьох шукати нові можливості за межами рідного краю. Натомість Закарпаття демонструє інший підхід: розвиток якісної освіти в тісній співпраці з відповідальними підприємствами та за підтримки місцевих спільнот. Яскравим прикладом цього є партнерство між КЗ "Перечинський професійний ліцей" Закарпатської обласної ради та компанією ТОВ "Френдлі Вінд Технолоджі", яка переїхала з Краматорська та є єдиним виробником вітрових турбін в Україні.
Згідно з інформацією, опублікованою виданням Mind, у Перечинській громаді дане підприємство не лише забезпечує нові робочі місця в індустріальному парку, але й активно інвестує в освіту молоді та розвиток регіону. Завдяки підтримці "Френдлі Вінд Технолоджі" в ліцеї було оновлено матеріально-технічну базу, модернізовано майстерню та відкрито нові можливості для здобуття актуальних професій і подальшого працевлаштування на місцевому рівні.
"Між КЗ "Перечинський професійний ліцей" ЗОР, ТОВ "Управляюча компанія індустріального парку Френдлі Віндтехнолоджі" та Закарпатською військовою обласною адміністрацією було підписано меморандум про співпрацю. Цей документ є підтвердженням довгострокового партнерства. Ми розвиваємося разом: ліцей - для потреб бізнесу, а бізнес - для підтримки не тільки професійної освіти, а розвитку регіону та відбудови держави", - зазначає старша майстриня КЗ "Перечинський професійний ліцей" ЗОР Любов Кишкан.
"Коли я заходжу в майстерню й бачу, як учні із захопленням працюють на нових верстатах із програмним керуванням, це надихає мене, як старшого майстра, і я розумію, що ми рухаємося у правильному напрямку. Учням це подобається, і вони із задоволенням вчаться", - наголошує старша майстриня.
Завдяки сприянню бізнесу, в ліцеї створено сучасну майстерню, що відповідає новітнім стандартам. Це забезпечує учням можливість легко адаптуватися до виробничих процесів без потреби в додатковому навчанні.
"Я вже встиг попрацювати на новому устаткуванні й переконатися, наскільки це зручно. Робота не потребує надмірних зусиль - головне розуміти процес. Тоді все дається легко, а результат - ще й добре оплачується", - ділиться враженнями учень Олександр щодо нового устаткування.
Результати такого співробітництва виходять за рамки навчальних закладів. Молодіжна аудиторія отримує важливий меседж: для досягнення високих доходів не потрібно виїжджати з країни. Є шанс заробляти конкурентоспроможну зарплату, працюючи у себе вдома.
"Студент, що прагне отримати освіту, має ясну мету – забезпечити своє майбутнє та добробут сім'ї. Якщо тут можна заробити 30, 50, або навіть 100 тисяч гривень, то чому варто їхати кудись? Як зазначив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, нам потрібно змінити підхід до життя в Закарпатті: ті ж самі кошти можна заробити, перебуваючи вдома," – говорить Любов Кишкан.
Розвиток нашого ліцею триває без упину. Завдяки ініціативі "Френдлі Вінд Технолоджі" навчальний заклад отримав можливість долучитися до державної програми "100 майстерень" і здобув перемогу в цій ініціативі. У результаті, ліцей отримає близько 17 млн грн для створення навчально-практичного центру для спеціальності оператор верстатів з програмним керуванням.
"Це дасть потужний імпульс для розвитку. Ми йдемо до того, щоб перетворити наш заклад на сучасний хаб професійної підготовки в галузі машинобудування", - підкреслює пані Кишкан.
Підтримка професійної освіти є лише одним з аспектів соціальної відповідальності бізнесу, який переїхав з Краматорська. Основою цієї ініціативи є віра в молоде покоління, яке отримує знання, знаходить роботу у своїх громадах та сприяє розвитку нової економіки в своїх рідних регіонах.