Правоохоронні органи виявили схему нелегального експорту автомобілів, які були вкрадені під час окупації Київської області, до країн Європи.

Правоохоронці викрили злочинну групу, яка перепродавала у Європі автомобілі, викрадені під час окупації Київської області у 2022 році. Відповідну схему налагодив житель Закарпатської області.

Про це інформує пресслужба Офісу генпрокурора.

Згідно з інформацією слідства, протягом 2022 року, під час тимчасової окупації Київської області, було викрадено близько 140 автомобілів, що належали столичним автосалонам. Пізніше деякі з цих автомобілів з'явилися на ринку продажу. Після зміни ідентифікаційних номерів кузова їх почали реалізовувати як в Україні, так і за її межами.

За інформацією представників відомства, схему незаконного переобладнання викрадених автомобілів організував мешканець Закарпаття. Він залучив до своєї діяльності кілька місцевих чоловіків і жінку, а також осіб з Черкащини та Київщини. Кожен учасник цієї злочинної групи виконував конкретні функції: деякі займалися виготовленням підроблених документів і пошуком осіб, які мали право виїзду за кордон, в той час як інші відповідали за транспортування автомобілів до прикордонної зони, після чого автомобілі реалізовувалися.

У процесі переобладнання викрадених автомобілів зловмисники діяли на території Києва та його околицях, використовуючи гаражі, де вони підробляли номера кузовів і замінювали різні деталі. Після завершення цих маніпуляцій машини відправляли до Закарпаття, звідки їх переганяли в країни Європейського Союзу. Там довірені особи займалися легалізацією автомобілів, реєструючи їх як нові транспортні засоби.

Крім того, було виявлено, що інспектор одного з митних постів Закарпатської митниці сприяв формальному митному контролю. Протягом своїх робочих змін підозрювані вивозили автомобілі з підробленими номерними знаками, фальшивими документами та оформленими міжнародними страховими полісами до Угорщини, в той час як митник вносив неправдиві дані про автомобілі в офіційні бази.

За вказаною схемою підозрювані успішно розмитнили та продали більш ніж десять автомобілів, повідомляє ОГП. П'ятьом особам було призначено запобіжні заходи у вигляді арешту. Одну з них оголосили в розшук, а ще один підозрюваний вже знаходиться під вартою згідно з раніше визначеним запобіжним заходом.

Нещодавно правоохоронці затримали та повідомили про підозру колишнім керівникам Державної податкової служби у Дніпропетровській області, які завдали державі збитків щонайменше на понад 56 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що правоохоронні органи виявили схему легалізації частини хабаря, отриманого колишнім керівником Державної фіскальної служби та його спільниками у зв'язку з поверненням ПДВ агрокомпаніям.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.