Польща не планує відправляти свої МіГ-29 в Україні: ці винищувачі охороняють повітряний простір Польщі.
Владислав Косіняк-Камиш, який займає пост віцепрем'єр-міністра та міністра національної оборони Польщі, оголосив, що країна не має наміру передавати Україні свої літаки МіГ, оскільки вони наразі забезпечують оборону польського повітряного простору. Цю інформацію повідомило агентство Укрінформ.
За його словами, літаки МіГ-29, про які просить Україна, "патрулюють польське небо".
"Ці літаки забезпечують польським пілотам можливість покращувати свої навички та кваліфікацію, щоб бути готовими до захисту рідної країни. Я не можу підтримати ідею передачі літаків, які грають важливу роль у захисті Польщі та контролі її повітряного простору," - зазначив Косіняк-Камиш.
Відповідаючи на запитання про дату публікації звіту щодо військової допомоги Польщі Україні, польський віце-прем'єр повідомив, що документ нещодавно був представлений під час засідання урядового комітету з питань безпеки. Він підкреслив, що звіт "досить вражаючий". Також він зазначив, що частина інформації є конфіденційною, отже, не всі дані можуть бути доступні для загалу, але вибіркову інформацію планується оприлюднити наступного тижня.
"Заплановано представлення даних, які свідчать про те, що, незважаючи на заяви української влади, Польща є провідною країною у наданні допомоги, зокрема у військовій сфері в окремих аспектах," - підкреслив міністр національної оборони Польщі, додавши, що мова йде, зокрема, про лідируючу роль Польщі в коаліції бронетанкових можливостей.
Відповідаючи на питання про можливість збивання ракет над Україною, польський віце-премʼєр зазначив, що це не є необхідним.
Цікаво, що серед читачів польського сайту і слухачів радіо ZET було проведено опитування, чи Польща повинна збивати ракети над Україною. Згідно з ним, лише 13% респондентів висловили думку, що Польща повинна збивати ракети над Україною, натомість 87% зазначили, що ні.
За інформацією Львівського порталу, Польща має намір передати Україні залишок своїх МіГ-29, але за умови отримання гарантій безпеки повітряного простору від союзників, поки Варшава не забезпечить себе новими літаками.
Перед цим, президент України Володимир Зеленський разом із прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском уклали угоду про співпрацю в галузі безпеки між Україною та Польщею. Цей документ, підписаний у Варшаві, передбачає можливість нейтралізації російських ракет і безпілотників у повітряному просторі України.
Згодом міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща не буде збивати російські ракети, які летять через Україну в її напрямку, якщо не буде відповідного рішення на рівні НАТО.
31 жовтня Володимир Зеленський відвідав Закарпатську область, де під час зустрічі з місцевими чиновниками повідомив, що Україна зверталася до Польщі з проханням про захист міста Стрий у Львівській області, де розташовані газосховища, або про передачу Києву старих винищувачів МіГ-29. Проте, як зазначив президент, союзники поки що не виконали жодного з цих запитів.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у відповідь на заяви президента України підкреслив, що Польща надала Україні більше підтримки, ніж будь-яка інша держава.