Погода в листопаді: де очікується тепло, а де можливі снігопади.
У кожному регіоні місяць буде різним.
Погода знову вражає своєю непередбачуваністю. Листопад не перестає дивувати нас своїми атмосферними умовами.
Місяць проходитиме в різних температурних умовах: в яких регіонах залишиться тепло, а де очікується похолодання, а також які магнітні бурі знову впливають на нашу країну - дізнайтеся в ексклюзивному матеріалі TSN.UA.
Листопад у різних куточках України обіцяє бути неоднаковим. За словами синоптиків, на півночі та сході країни холод прийде раніше. За загальними прогнозами, похолодання розпочнеться у другій половині місяця, і температура вдень знизиться з +6-7 до +3-4 градусів, а вночі зміниться з 0-3 градусів тепла до 1-2 градусів морозу. Разом із похолоданням очікуються й дощі; третя декада обіцяє бути "мокрою", із дощами та мокрим снігом, особливо у Буковині та Хмельниччині.
На півночі країни погодні умови в листопаді будуть варіюватися. "Температурні коливання" прогнозують також у центральних областях, таких як Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Полтавська та Дніпропетровська. Листопад тут розпочнеться з +12-13 градусів вдень, а потім температура знизиться до +5-7 і знову підвищиться до +9-11. Вночі температура буде на 5-7 градусів нижчою, а невеликі дощі також можливі. Окрім того, на Україну наближається новий антициклон, який принесе ясну погоду без дощів і густих хмар. Про прогнози погоди на найближчий тиждень розповіла синоптикиня "Українського гідрометцентру" Наталія Птуха в інтерв'ю OBOZ.UA.
За її словами, наразі немає жодних ознак потужних циклонів або значних опадів у найближчому синоптичному горизонті. Водночас експерти "Українського гідрометцентру" зазначили, що середня температура повітря у листопаді цього року залишиться в межах норми, як і минулого року, практично на всій території України. Лише в східних та південно-східних регіонах температура буде трохи вищою за норму, але всього на один градус.
Наталія Голеня, керівниця відділу метеорологічних прогнозів "Укргідрометцентру", пояснила, що листопад є перехідним періодом від осені до зими, відзначаючи початок передзим'я, яке настає після стійкого зниження середньої добової температури нижче +5 градусів. За багаторічними спостереженнями, абсолютний мінімум температури у листопаді для більшості регіонів становить -24 градуси. У північних, східних областях, а також у Дніпропетровській та Запорізькій областях і в Карпатах цей показник може досягати -31 градусів. На півдні, зокрема в Криму та Одеській області, мінімальні значення не перевищують -13 градусів.
Абсолютний максимум температури може досягати +24 градусів у Закарпатті, Чернівцях, а також у центральних і південних областях, а в Криму навіть до +29 градусів. У східних областях, таких як Харківська, Донецька та Луганська, листопад почне проявляти свої характеристики вже на третій день: денна температура швидко знизиться з +10-12 до +5-6 градусів, залишаючись на цьому рівні протягом наступних двох тижнів. Надалі вона може знизитися ще на 2-3 градуси, а вночі можливі заморозки до -2 градусів через малохмарність. Опадів очікується небагато, і вони будуть малозначними. Лише у третій декаді листопада можливі більш інтенсивні дощі, особливо на Харківщині, а також не виключено випадання снігу.
Південні області зустрінуть листопад комфортними температурами. Однак далі буде похолодання. А от на сайті метеопрог детальніше розповіли, чого очікувати українцям у поточному тижні. Отож, у вівторок, 5 листопада, в Україні суттєвих опадів не передбачається. Лише вночі у східній частині, вдень також місцями у північних регіонах пройде невеликий мокрий сніг з дощем. Вітер північно-західний, 7 - 12 м/с, на сході вночі збережуться окремі пориви, 15 - 20 м/с. Температура повітря вночі становитиме від -4...+1 °С, вдень +3...+8 °С, на північному сході близько нуля. У середу, 6 листопада, вночі місцями у північних та центральних регіонах пройдуть невеликі опади у вигляді дощу та мокрого снігу, вдень по всій Україні очікується суха та спокійна погода. Вітер очікується змінних напрямків, 3 - 8 м/с. Температура повітря вночі становитиме -4...+1 °С, вдень +5...+10 °С, у північно-східній частині 0...+5 °С. У четвер, 7 листопада, під впливом антициклону по всій території України очікується суха та спокійна погода. У західних областях вночі та вранці місцями виникатиме туман. Вітер західний, 5 - 10 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься в межах -2...+3 °С, вдень +7...+12 °С, на сході +2...+7 °С. У п'ятницю, 8 листопада, утримається погода без опадів. Вночі та вранці місцями туман. Вітер змінних напрямків, 3 - 8 м/с; у східній частині західний, 7 - 12 м/с. Температура повітря вночі становитиме -1...+4 °С, вдень +8...+13 °С. У суботу, 9 листопада, утримається погода без опадів. Вночі та вранці місцями туман. Вітер північно-західний, 7 - 12 м/с; у західних регіонах змінних напрямків, 3 - 8 м/с. Температура повітря вночі становитиме -1...+4 °С, вдень +8...+13 °С. У неділю, 10 листопада, на всій території України продовжить панувати антициклон. Тому очікується мінлива хмарність, без опадів. Вночі та вранці місцями туман. Вітер змінних напрямків, 3 - 8 м/с. Температура повітря вночі становитиме 0...+5 °С, вдень +8...+13 °С.
Але це ще не усі сюрпризи! На сайті meteoagent попередили, що уже за кілька днів країна опиниться під впливом нової магнітної бурі. Фахівці зазначають, що магнітна буря атакувала країну ще 25 жовтня. Тоді її потужність була на рівні 4-х балів. Вже наступного дня вона зросла до 5-ти балів. На такому рівні вона протрималася до 28 жовтня включно. З 29 жовтня до 1 листопада включно потужність магнітної бурі зупинилася на позначці майже 7 балів, після чого пішла на спад. Очікувалося, що магнітна буря закінчиться, але вже 4 листопада країну атакувала нова буря. Вона вдарила з потужністю майже 6 балів. Згідно з прогнозом, наступного дня вона стане 3-бальною. Водночас варто зазначити, що вже 11 листопада країну атакує нова магнітна буря і вдарить одразу з майже 5-бальною потужністю.
А от щодо зими, то метеорологи кажуть, що середня температура повітря взимку триматиметься на рівні 1-2 градуси вище норми. Вона коливатиметься в межах від +5 до -5 градусів. Загалом, як наголошує метеорологиня Віра Балабух, підвищення зимових температур є тенденцією останніх десятиліть. Але не виключає, що будуть затоки арктичного холоду, тобто зниження температури.
Таким чином, повітряні маси, які формуються в Середземному морі та Атлантиці, будуть проникати на територію України. До того ж, на погодні умови має вплив і парниковий ефект.
Водночас, зауважила Балабух, метеорологи в усьому світі говорять про ризик для цієї зими через маловивчене явище - різке стратосферне потепління. Так, від цього та ряду інших факторів залежатиме те, чи прориватиметься до України арктичне повітря.
Метеорологиня уточнила, що влітку в Україні спостерігалося аномальне тепло, а початок осені також достатньо спекотний і нехарактерний для осінньої погоди.