Після скасування "військового" податку на доходи фізичних осіб місцеві бюджети отримали у 2024 році більше фінансування в порівнянні з минулим роком, повідомляє Офіс Президента.
Після скасування "військового" ПДФО місцеві бюджети зуміли отримати у 2024 році вищі надходження, ніж у 2023 році, коли цей податок ще був на території регіонів.
Цю інформацію оприлюднив у Facebook заступник голови Офісу Президента Віктор Микита, повідомляє Укрінформ.
"У 2023 році місцеві бюджети отримали 441,9 млрд грн, з яких 78,4 млрд грн становив 'військовий' ПДФО. На 2024 рік регіони вже зібрали 451 млрд грн, що на 9 млрд грн перевищує показники попереднього року", - повідомив посадовець.
Він зазначив, що ключовими факторами, які сприяли зростанню надходжень, стали процеси детінізації, успішна релокація та впровадження новітніх інструментів для економічного розвитку регіонів, зокрема, індустріальних парків та подібних ініціатив.
"Це конкретний результат, здобутий у надскладних умовах війни, який вже зараз покращує життя людей і демонструє світовій спільноті ефективність української реформи децентралізації. У 2025 році разом із регіонами, громадами та бізнесом продовжимо роботу зі зміцнення економіки й посилення спроможності на місцях", - зазначив Микита.
Він також повідомив, що взяв участь у засіданні РНБО під головуванням Президента Володимира Зеленського. За інформацією заступника керівника ОП, окрему увагу під час засідання було приділено фінансовій стійкості та дисципліні. Зеленський доручив врегулювати дисбаланс імпорту й експорту.
Згідно з інформацією Міністерства фінансів, у 2024 році загальний фонд місцевих бюджетів отримав приблизно 451 мільярд гривень, що на 24,1% більше, ніж у 2023 році. Основні джерела надходжень до цього фонду включали: податок на доходи фізичних осіб у розмірі 257,5 млрд грн, єдиний податок – 69,1 млрд грн, плата за землю – 39,3 млрд грн, акцизний податок – 27,8 млрд грн, податок на прибуток підприємств – 27,1 млрд грн, а також податок на нерухоме майно – 10,7 млрд грн.
Найзначніший ріст доходів спостерігається у столиці України, Києві (+36,8%), а також у таких областях: Миколаївській (+29,5%), Закарпатській (+27,5%), Київській (+27,2%), Волинській (+26,1%) та Вінницькій (+25,1%).
У 2024 році до загального фонду державного бюджету України було внесено 2177 млрд грн, з яких кожна дев'ята гривня отримана завдяки податку на доходи фізичних осіб і військовому збору.
У листопаді 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України". Змінами до Бюджетного кодексу передбачено перенаправлення ПДФО, сплаченого військовослужбовцями, із місцевих бюджетів до державного.