Пенсіонери мають більше можливостей для працевлаштування: які вакансії їм доступні та яка заробітна плата пропонується.

У 2024 році кількість вакансій для пенсіонерів зросла на 33%.

Внаслідок початку повномасштабної агресії ринок праці в Україні зазнав істотних трансформацій, зокрема в аспекті демографії, що призвело до серйозної кадрової кризи. У зв'язку з цим, одним із пріоритетних завдань для подолання цієї кризи стало вивчення можливостей розширення бази потенційних співробітників, зокрема шляхом активізації працевлаштування пенсіонерів.

Цю інформацію підтверджують результати дослідження "OLX Робота", які були надані агентству УНІАН.

"Все більше компаній пропонують робочі місця для людей похилого віку, а самі пенсіонери активно реагують на ці можливості. У 2024 році кількість таких пропозицій зросла на 33%, а середня зарплата досягла 20 тисяч гривень, що є порівнянним з середньою зарплатою по Україні для всіх категорій, яка наразі становить 21 500 гривень", - повідомила Марія Абдулліна, керівниця "OLX Робота".

Так, минулого року кількість вакансій з параметром "підходить особам пенсійного віку" зросла на третину - до 54 тисяч. За неповний перший квартал цього року вже розміщено 20 тисяч нових пропозицій. Зокрема найбільше - в областях з містами-мільйонниками: Київській, Дніпропетровській, Львівській, Одеській та Харківській.

Медіанна заробітна плата в Україні також зазнала зростання. У 2024 році вона досягла 18 тисяч гривень, що на 20% більше порівняно з показниками 2023 року. На початку 2025 року медіанна зарплата становить вже 20 тисяч гривень, що свідчить про продовження позитивної тенденції. Найвищі рівні заробітної плати спостерігаються в Київській, Львівській та Закарпатській областях.

Згідно з даними "OLX Робота", найчастіше роботодавці серед пенсіонерів шукають водіїв, продавців, охоронців, прибиральників, касирів, вантажників, менеджерів з продажу, кравців та різноробочих. На ці ж вакансії спостерігається найбільша кількість відгуків серед осіб пенсійного віку. У 2024 році вони на 23% частіше відгукувались на вакансії, ніж у 2023, і на 41% частіше, ніж у 2022.

Дослідження виявило, що 48% пенсіонерів, які продовжують працювати, мають намір залишитись на своєму робочому місці. Основними чинниками цього є недостатні пенсійні виплати, які спонукають людей шукати альтернативні джерела доходу.

Цікаво відзначити, що маленькі підприємства частіше, ніж великі, готові наймати людей похилого віку: 29% малих бізнесів використовують цей підхід для подолання проблеми нестачі робочої сили в умовах війни, в порівнянні з лише 13% великих компаній.

За інформацією дослідження, спостерігається зростаюча тенденція до працевлаштування осіб пенсійного віку. Роботодавці все частіше відкривають свої двері для кандидатів старшого віку, пропонуючи їм привабливі умови праці та конкурентоспроможні зарплати. У той же час, самі пенсіонери активно шукають можливості для працевлаштування. Очікується, що до 2025 року ця тенденція стане ще більш вираженою.

Після трьох років повномасштабної агресії ринок праці відновився на 93%. На початку 2025 року спостерігається рекордна кількість шукачів роботи та їхніх відгуків — найбільша з моменту початку дефіциту кадрів, який розпочався влітку 2023 року, згідно з дослідженням платформи для пошуку роботи Work.ua.

Як писав УІНАН, під час повномасштабної війни попит на деяких фахівців зріс в десятки разів, тоді як для інших роботи не знайшлося. Спад попиту на спеціалістів спостерігається, зокрема, в таких категоріях, як ІТ, страхування, секретаріат та діловодство, ЗМІ та видавництво, дизайн і творчість, нерухомість, культура та шоу-бізнес, будівництво тощо.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.