Опалювальний період в Україні: стан роботи котелень та існуючі труднощі
В Україні збільшується кількість споживачів, підключених до теплопостачання. Водночас, у частині прифронтових громад немає можливості розпочати опалювальний сезон.
Згідно з інформацією, яку опублікував Укрінформ, Міністерство розвитку громад і територій поділилося цими новинами на своїй сторінці у Фейсбуці.
Вінницька область: Опалювальний сезон активно триває у всіх населених пунктах регіону. Медичні установи, навчальні заклади та інші соціальні інститути отримали генератори та паливні запаси. Кожна громада має облаштовані Пункти Незламності для підтримки місцевих жителів.
Волинська область: Усі заклади соціальної сфери, освітні установи, медичні заклади та житлові будинки отримують повне тепло. В регіоні функціонують всі 863 котельні. Розроблено план дій у випадку надзвичайних ситуацій, створені аварійні групи. Критична інфраструктура, а також важливі підприємства і установи забезпечені більш ніж тисячею генераторів.
Дніпропетровська область: У регіоні до опалення підключено 99,9% житлових будівель, 72% дошкільних навчальних закладів, 68% шкіл та 90% медичних установ. Ніяких труднощів із теплопостачанням не спостерігається, оскільки всі необхідні ремонтні роботи були завершені вчасно.
Донецька область: В даний час у регіоні функціонують 149 з 180 котелень. Система опалення забезпечує тепло для житлових приміщень, медичних закладів, шкіл і дитячих садків. Через ускладнення в безпековій ситуації, Покровська громада не має можливості розпочати опалювальний сезон для житлових будинків. Продовжується робота з усунення проблем з постачанням теплоносія у Костянтинівській та Іллінівській громадах. Також триває установка когенераційних систем. 339 об'єктів тепло- та водопостачання забезпечені генераторами.
Житомирська область: Всі споживачі підключені до централізованого опалення, функціонують 926 котелень. Комунальні підприємства, лікарні, навчальні заклади та соціальні установи забезпечені генераторами. Продовжується процес встановлення та підключення когенераційних установок на об'єктах теплопостачання в регіоні.
Закарпатська область: У регіоні функціонує 1306 котелень, які забезпечують теплом всі житлові будинки та соціальні установи. Завершено всі необхідні ремонтні роботи. У наявності є 1310 генераторів, які підтримують роботу комунальних закладів, шкіл та лікарень. Окрім цього, у медичних установах продовжується процес встановлення сонячних панелей.
Запорізька область: На території області функціонує 181 котельня з 203. Усі житлові будинки з централізованим опаленням забезпечені теплом. Медичні заклади Запоріжжя отримали 15 когенераційних установок, і будівельні роботи вже завершено. Місцеві органи влади, підприємства та установи мають в своєму розпорядженні близько 2 тисяч генераторів.
Івано-Франківська область: В області працюють всі 815 котелень, які подають тепло до житлових будинків, закладів освіти та охорони здоровʼя. Частково без тепла залишаються багатоквартирні будинки у Калуші, теплоносій подають повільно для мінімізації виникнення проривів. Теплопостачання в місті Бурштин здійснюється всім споживачам. Підприємства тепло- і водопостачання забезпечені альтернативними джерелами енергії.
Київська область: Завершується подача тепла до об'єктів соціального призначення та житлового фонду. Зокрема, в Броварській, Вишневій та Калитянській громадах. Повністю теплом забезпечені дитячі садочки та лікарні області. Налічується близько 6 тис. резервних джерел живлення для комунальних підприємств, шкіл, лікарень, укриттів, закладів соціальної сфери, а також місць компактного поселення ВПО та ЦНАПів.
Кіровоградська область: Всі 397 котелень регіону знаходяться в експлуатації. Тепло вже надходить до всіх лікарень та установ соціального захисту. Через аварії в мережах опалення не отримують 43 житлові будинки, 2 дитячих садочки та 1 навчальний заклад. Ремонтні роботи продовжуються.
Луганська область: Усі гуманітарні хаби для внутрішньо переміщених осіб забезпечені генераторами і теплом. Розпочалася подача теплоносія для евакуйованого Попаснянського обласного психоневрологічного інтернату, який нині базується у Чернівецькій області.
Львівський регіон: Усі дитячі садки, школи, лікарні та житлові приміщення отримують теплопостачання. Опалювальний сезон триває без збоїв. Заклади охорони здоров'я, освіти та соціального захисту мають генератори: водопровідно-каналізаційні підприємства забезпечені на 84%, а теплопостачальні - на 89%.
У Миколаївській області функціонують усі системи централізованого теплопостачання, а також автономні котельні, що обслуговують соціальну інфраструктуру. Тут створено парк генераторів, що налічує понад 3000 одиниць. Всі котельні, комунальні підприємства, навчальні заклади, медичні установи та соціальні заклади забезпечені цими пристроями. На даний момент ведеться робота над створенням Енергетичного паспорта регіону, а також плануються заходи для подальшого розвитку дистрибуційної генерації.
Одеський регіон: У функціонуванні перебувають 1311 котелень, що централізовано постачають теплоносій. Соціальні установи запускають власні газові та твердопаливні котли. Тепло отримують житлові комплекси, медичні заклади, навчальні заклади та дитячі садки. Установи соціальної сфери та стаціонарні медичні заклади мають повністю налагоджені резервні джерела енергії.
Полтавська область: У регіоні функціонують 177 котелень, які забезпечують опалення лікарням, дитячим садкам, школам та житловим будинкам. Соціальні установи повністю укомплектовані генераторами, тоді як комунальні підприємства мають забезпеченість на рівні 84%. Також створено необхідний запас пального. На сьогодні в області спостерігається нестача у виробництві електричної енергії — загальна генеруюча потужність складає лише 184,7 МВт, що відповідає 24,4% від загального споживання.
Рівненська область: Всі обʼєкти інфраструктури та житлові приміщення підключені до системи опалення на 100%. Загалом функціонує 975 котелень. Всі необхідні ремонтні роботи були успішно виконані. Комунальні підприємства отримали 141 генератор. На сьогодні в Рівненщині введено в експлуатацію 4 когенераційні установки.
Сумська область: В регіоні функціонують 99,4% котелень. Через ситуацію з безпекою, 11 котелень, 3 дитячі садки та 19 навчальних закладів залишаться неактивними. У місті Шостка, внаслідок атак безпілотників, було тимчасово призупинено централізоване теплопостачання. Проте, після проведення необхідних ремонтних робіт, подачу тепла вже відновлено. Для забезпечення роботи в умовах надзвичайних ситуацій, підприємства тепло- та водопостачання готові з 276 генераторами.
Тернопільська область: Теплоносій подають до усіх обʼєктів соціальної сфери та житлові будинки. Автономними джерелами живлення забезпечені понад 1800 шкіл, бюджетних установ, обʼєктів інфраструктури. Триває запровадження когенераційних установок та сонячних електростанцій.
Харківський регіон: У 48 з 56 місцевих громад продовжується опалювальний сезон. Через пошкодження енергетичних систем ТЕЦ та ТЕС ведуться роботи з відновлення теплопостачання для мешканців міста та трьох сусідніх громад. У зв'язку з безпековою ситуацією, вісім громад залишаться без тепла. Комунальні підприємства мають в наявності 1 222 генератори та необхідне паливо. Додатково, теплопостачальні компанії використовують 44 когенераційні установки для покращення обслуговування.
Херсонська область: Опалювальний сезон триває у Херсоні. Наразі теплоносій подано до 15% житлових будинків, 46% дитячих садочків, 39 % закладів освіти, 100 % закладів охорони здоров'я. У звʼязку з безпековою ситуацією забезпечити повну готовність до опалювального сезону неможливо. Понад 17 тис. домогосподарств забезпечені паливними брикетами, дровами та коштами для проходження опалювального сезону.
Хмельницька область: До опалювального сезону готові 727 котелень та 171 центральний тепловий пункт. Відбувся ремонт та заміна 33,1 км водопровідних та 4,5 км каналізаційних мереж. До зими готові всі водопровідні та очисні споруди.
Черкаська область: У регіоні працюють 127 котелень, що централізовано забезпечують теплом дитячі садочки, школи, лікарні, житлові будинки. Крім того, соціальні заклади запускають власні газові та твердопаливні котельні. Заклади соціальної сфери та охорони здоровʼя забезпечені альтернативними джерелами живлення.
Чернівецька область: Тепло забезпечують для всіх закладів охорони здоров'я, а також для практично всіх житлових будинків, дитячих садків і навчальних закладів. Для функціонування котелень підготовлено вугілля та дрова. Також заплановано запуск двох когенераційних установок.
Чернігівська область: Теплом забезпечені всі обʼєкти інфраструктури, житлові будинки, заклади освіти та охорони здоровʼя. В області наявні генератори та паливо в необхідних обсягах. Встановлено 8 когенераційних установок, ще понад 10 встановлять найближчим часом.
Як стало відомо, в Україні в кінці жовтня стартувала нова урядова програма, спрямована на швидке надання інформації щодо опалювального сезону.