Аналітик роз'яснив, чому Угорщина проводить розвідку в Закарпатті та які питання її турбують.

Зокрема, ця держава здійснює моніторинг діяльності місцевих влад у даному регіоні.

Нещодавно контррозвідка СБУ затримала двох колишніх українських військовослужбовців, які були на службі у військовій розвідці Угорщини. Шевченківський суд негайно ухвалив рішення тримати їх під вартою на два місяці без можливості внесення застави. В огляді, опублікованому на ZN.UA, аналітик Володимир Кравченко зазначає, що угорські спецслужби вже тривалий час активно працюють у Закарпатті, де, за даними перепису 2001 року, проживає понад 150 тисяч угорців, що складає 12% від загального населення регіону.

"Автор статті підкреслює, що для Будапешта важливо було розширити права угорської меншини, що стало однією з умов збереження Закарпаття під своїм впливом."

За даними ZN.UA, Угорщина виявляє інтерес до отримання інформації про військову готовність підрозділів Збройних Сил України, а також щодо охорони кордонів у Закарпатті. Крім того, ця країна займається збором відомостей про: механізми захисту інформаційних комунікаційних центрів, вразливості представників місцевої еліти, організацію діяльності як місцевих, так і центральних органів влади, рівень безпеки у центрах електропостачання та захист електростанцій на заході України.

Кравченко зазначає, що тільки Угорщина серед усіх держав-членів НАТО на кілька днів перед початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну направила свої військові підрозділи до кордону з Україною.

Екс-співробітник Центру стратегічних досліджень безпеки угорського уряду Андраш Рац зазначив, що ці підрозділи угорських збройних сил не мали наступального характеру. Він також підкреслив, що угорська влада не планувала захоплення будь-якої частини української території, а фокусувалася на підготовці до можливого великого напливу біженців.

Нагадаємо, після викриття угорських шпигунів, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто оголосив про вислання двох шпигунів, які діяли під дипломатичним прикриттям в українському посольстві в Будапешті. У відповідь на ці дії Україна також вирішила вислати двох угорських дипломатів. Після цього угорські правоохоронці затримали колишнього українського дипломата Сергія Александрова в центрі Будапешта, звинувативши його у "шпигунстві". В українському МЗС охарактеризували дії угорської влади як "антиукраїнську істерію". Наступного дня Угорщина вирішила відкласти переговори з Україною щодо обговорення питань національних меншин.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.