Нове будівництво або вторинний ринок? Українці переглянули свої вимоги до житлового ринку – що їх цікавить сьогодні.
Маркетплейс перевіреної нерухомості DIM.RIA представив нові аналітичні дані про ринок житла в Україні за червень 2025 року. У дослідженні розглядаються як первинний, так і вторинний ринки, а також сегмент оренди.
Як повідомили NV Бізнес у прес-службі DIM.RIA, у фокусі -- зміни цін, рівня попиту та обсягів пропозиції порівняно з травнем 2025-го та аналогічним періодом минулого року.
Первинний ринок: стабільність цін та зменшення попиту.
Оферта може бути переформульована як "заявка" або "рекомендація".
У червні активність відділів продажу новобудов склала 80%. Протягом місяця було введено в експлуатацію 4 нових житлових комплекси (7 секцій) у Львівській, Вінницькій, Івано-Франківській та Полтавській областях. Найвищі показники здачі об'єктів спостерігалися в Рівненській (68%), Запорізькій (56%) та Одеській (54%) областях.
Вартість
Вартість на первинному ринку в більшості регіонів демонструють стабільність: ціни впродовж місяця коливались в межах кількох відсотків. Київ утримує лідерство за вартістю квадратного метра -- $1 407/м². Найдешевші новобудови -- у прифронтових регіонах: Запорізькій та Сумській областях.
Запит
Інтерес до новобудов знизився майже в усіх регіонах. Найбільше падіння зафіксовано у Чернігівській (-29%), Житомирській (-27%) та Волинській (-25%) областях. Значне зростання попиту з достатньою вибіркою даних для аналізу спостерігається тільки в Закарпатській області (+19%).
Вторинний ринок: ціни підвищуються, а попит також зростає.
Оферта може бути переформульована як "заявка" або "рекомендація".
У червні найбільше збільшення кількості оголошень про продаж вторинного житла зафіксовано в Сумській і Чернігівській областях, а також у столиці – Києві. Натомість у західних регіонах України впродовж цього місяця спостерігалося зниження пропозицій.
Вартість
За даними маркетплейсу DIM.RIA впродовж червня вартість вторинного житла продовжує зростати майже по всій України. Херсонська область демонструє найшвидше зростання цін -- +8 %, хоча залишається найдешевшою.
Найдорожче житло розташоване в столиці: ціна однокімнатної квартири в Києві досягає $93,3 тисячі. Якщо розглянути різні райони, то Печерський район залишається найкоштовнішим, з цінами, що перевищують $140 тисяч, тоді як Деснянський район є найпривабливішим за вартістю, з квартирами, які коштують близько $50 тисяч.
Запит
В Тернопільській (+35%), Сумській (+28%) та Івано-Франківській (+13%) областях спостерігається помітне зростання попиту на вторинну нерухомість.
Співвідношення кількості оголошень про купівлю та кількості відгуків на них у червні в Києві склало 1:2, такий же показник фіксується на Одещині. У Тернопільській області він становить 1:18, Вінницькій -- 1:17, Чернівецькій -- 1:15.
Ринок оренди: попит досягає нових висот.
Оферта може бути переформульована як "заявка" або "рекомендація".
За даними аналітиків DIM.RIA у червні ринок оренди продовжує демонструвати значні відмінності між західними, центральними та прифронтовими регіонами. Найбільше нових оголошень з'явилось у Сумській (+79%) та Чернігівській (+60%) областях. Однак за кількісними показниками ці регіони мають одні з найнижчих пропозицій на ринку. Натомість у Запорізькій та Волинській областях у червні кількість пропозицій зменшилась на 22%. У Києві падіння склало 3% у порівнянні з травнем.
Вартість
Київ традиційно залишається найдорожчим містом для оренди: середня вартість у червні склала 18,4 тис. грн. У розрізі 1-кімнатних квартир тривалий час найдорожчим районом був Печерський, однак у червні лідером став Шевченківський район -- середня вартість становить 23,3 тис. грн, найдешевшим залишається Деснянський -- 10,2 тис. грн.
У більшості українських регіонів ціни на оренду варіюються в межах кількох відсотків. Однак є й винятки: у Полтавській, Запорізькій та Миколаївській областях спостерігається підвищення на 7%, тоді як у Кіровоградській ціни зменшилися на 27%, а в Закарпатській – на 8%.
Запит
У червні активність користувачів у пошуках орендної нерухомості зросла ще більше: згідно з інформацією аналітичного центру DIM.RIA, інтерес до цього питання спостерігається в усіх регіонах України. У Києві співвідношення між кількістю оголошень про оренду та відгуками на них у червні склало 1:7, тоді як у більшості інших областей ці показники значно варіюються: найбільший дисбаланс зафіксовано в Черкаській області — 1:52.
Попередні новини свідчили про те, що українці переглянули свої фінансові можливості для придбання або оренди житла.