Нардеп Камельчук скористався послугами Дослідницької служби Верховної Ради для особистих цілей, що кваліфікується як корупційний злочин, - стверджує Рада адвокатів.
Рада адвокатів України висловила занепокоєння з приводу того, що народний депутат Юрій Камельчук використовує Дослідницьку службу Верховної Ради для особистих цілей, що може свідчити про корупційні правопорушення.
Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу Національної асоціації адвокатів України.
Висновки Ради адвокатів України стосуються обставин, пов'язаних із парламентським дослідженням "щодо сучасних питань правових основ функціонування адвокатури в Україні та адвокатського самоврядування, що забезпечується державою", яке підготувала Дослідницька служба Верховної Ради.
Як повідомили в РАУ, Лариса Криворучко, чия адвокатська діяльність була припинена КДКА Закарпатської області в минулому році, 30 січня звернулася до народного депутата Юрія Камельчука з проханням ініціювати парламентське дослідження щодо важливих питань державної політики в сфері адвокатури. У відповідь на її запит нардеп звернувся до Дослідницької служби, яка в той же день підготувала 15-сторінковий звіт.
На підставі цього екс-адвокатка висунула вимогу про припинення діяльності органів адвокатури, в тому числі, кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури (КДКА), а. також направила парламентське дослідження до всіх апеляційних судів, Верховного та Конституційного судів для врахування при прийнятті судових рішень.
Члени РАУ відзначили, що оскільки, реєстрація звернення особи, його передача до Дослідницької служби, а також опрацювання та виготовлення об'ємного матеріалу відбулися в один день, це дає підстави вважати, що народний депутат лише формально зареєстрував звернення Л.Криворучко та передав його до державної установи, аби легалізувати завчасно підготовлений висновок у редакції, необхідній зацікавленим особам. Надзвичайна швидкість виконання дослідження викликає обґрунтовані сумніви його об'єктивності, вважають адвокати, й може свідчити про попереднє узгодження дій, про узгоджену схему, що створює ризики корупційного характеру та використання парламентських механізмів для забезпечення приватних інтересів.
Декілька народних депутатів також акцентують увагу на недопустимості використання Дослідницької служби Верховної Ради для приватних цілей.
Народний депутат Юлія Яцик підкреслила, що функціонування Дослідницької служби Верховної Ради не передбачає втручання у діяльність існуючих органів, а має на меті підтримку депутатів шляхом підготовки аналітичних матеріалів з визначених питань для внутрішнього використання. Крім того, у регламенті служби чітко вказано, що висновки не представляють офіційну позицію Верховної Ради. "У такому випадку можна говорити про перевищення повноважень депутатом", - зазначила Яцик.
Володимир Ватрас, член Комітету Верховної Ради з правової політики та голова підкомітету, що займається організацією і діяльністю адвокатури та правової допомоги, підкреслив, що парламентське дослідження є всебічною аналітичною вибіркою. Це дослідження охоплює розгляд законопроєктів, які наразі перебувають на розгляді у Верховній Раді, а також актуальні виклики державної політики та оцінку результативності впровадженого законодавства.
"Враховуючи наявні обставини, Національна асоціація адвокатів України звернулася до Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Національного агентства з питань запобігання корупції та Офісу Генерального прокурора з проханням розслідувати ряд кримінальних правопорушень, що були скоєні за попередньою змовою групою осіб", - зазначається у повідомленні.