У Закарпатті мандрівники зафіксували на відео іноземця, що займався вирубкою ялин.
В коментарі Укрінформу речниця поліції Закарпаття розповіла, що інцидент стався в неділю, 3 листопада.
"На даний момент поліція проводить перевірку у зв'язку зі зверненнями громадян, а також отриманими відео та фото-доказами, пов'язаними з інцидентом", - зазначила вона.
За інформацією, яку отримав кореспондент Укрінформу від очевидців події, інцидент стався неподалік села Пилипця, на хребті між горою Гимба та Жиде-Магурою.
Ми піднімалися на Жиде-Магуру, коли помітили джип із польськими номерами та чоловіка, який, озброєний бензопилою, зрізав смереку на схилі. Дівчата почали заперечувати йому, вказуючи на незаконність його дій. Він відповів агресивно, намагаючись забрати у когось телефон. Пізніше, спілкуючись зі мною, цей чоловік намагався виправдати свої дії, стверджуючи, що робить "добру справу". Мовляв, якщо не видаляти смереку, то через 5-10 років тут все заросте. Також він зауважив, що планує аналогічним чином "прибрати" Пікуй та Парашку, - зазначив Йосиф Шпішак.
За словами Шпішака, він запитав іноземця, чи є в нього дозвіл на зрізання дерев. У відповідь той заявив, що не має такого дозволу, проте зазначив, що займається туристичним бізнесом у Польщі та Україні і планує організовувати тури для туристів.
Укрінформ звернувся за коментарем до українського гіда Сергія Прокопа щодо поточної ситуації.
"Очевидно, що дії поляка є неправомірними. Місця, де він зрубав більше десяти смерек, розташовані на полонинах поза верхньою межею лісу. Ці території, ймовірно, підпадають під юрисдикцію Міжгірської філії ДП 'Ліси України'. Лісова охорона повинна була відреагувати на такі вчинки, але, на жаль, схоже, що вони не зафіксували цей акт вандалізму. Тепер залишилось дочекатися реакції правоохоронців", - прокоментував Прокоп.
Він зазначив, що Боржавські полонини мають антропогенний характер, оскільки сформувалися внаслідок столітньої діяльності скотарів у цій місцевості. Раніше вони дійсно вирубували смереки та ялівець на цих територіях, де тримали своїх овець та виготовляли сир.
"Проте, в даний момент в цьому районі спостерігається природне відновлення лісу. Це є позитивним явищем, і втручання людини в цей процес є недоцільним. Хіба що цей поляк орендував полонину з наміром займатися вівчарством і вести господарство, але я в цьому сумніваюся. Або, можливо, це просто людина з нестабільною психікою - інакше я не можу зрозуміти його вчинки," - зазначив Сергій Прокоп.
Боржавські полонини — це найбільший за довжиною гірський масив полонин, який можна знайти в Українських Карпатах. Він простягається на Полонинському хребті між ріками Віча та Ріка, охоплюючи території сучасних Мукачівського та Хустського районів Закарпатської області. Загальна довжина цього масиву становить приблизно 50 км, а середня ширина варіюється від 3 до 4 км, в деяких місцях досягаючи 10 км і більше. Найвищою вершиною є гора Стій, яка підноситься на висоту 1681 м.