У Закарпатті сталася пожежа в церкві, яку підпалили, залишивши загрозливе повідомлення для угорців. Підозрювану особу вже затримано. Деталі та фото події.
У вечірній час 16 липня в Закарпатті сталася пожежа, внаслідок якої була знищена греко-католицька церква. На її зовнішній стороні з’явився напис із погрозами, адресованими угорській національній групі. Цей випадок стався в селі Паладь-Комарівці, яке розташоване в Ужгородському районі.
Правоохоронні органи спільно з співробітниками Служби безпеки України виявили та затримали 28-річного мешканця регіону, який має зв’язок із вчиненням правопорушення. Цю інформацію оприлюднили 18 липня в Головному управлінні Національної поліції Закарпаття.
"На зовнішній стороні культової будівлі злочинець залишив провокаційний напис, що має на меті дестабілізувати ситуацію в регіоні та підірвати національну й релігійну злагоду", - повідомили у відповідних джерелах.
Його вчинки були класифіковані відповідно до частини 1 статті 161 та частини 2 статті 194 Кримінального кодексу України, що охоплює порушення рівності громадян на основі їхньої національної приналежності та релігійних поглядів, а також умисне знищення майна шляхом підпалу.
Наразі правоохоронці з'ясовують причини, які спонукали мешканця Закарпаття до скоєння злочину, проводиться досудове розслідування.
Про цей інцидент 17 липня у Facebook повідомив премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Він опублікував фото із написом, який залишили на стіні церкви.
"Примусова мобілізація, вбивства, підпали церков, підбурювання та залякування – все це трапляється з нашим народом, з угорцями Закарпаття. Ми не дозволимо цьому відбутися, ви можете покладатися на нас!" - зазначив він.
Глава угорського Міністерства закордонних справ Петер Сіярто охарактеризував церкву, що була підпалена, як угорську, підкресливши, що це не єдиний випадок. Крім цього, він зазначив, що українського посла було викликано до Будапешта.
"Протягом 10 років угорська громада в Україні зазнає систематичних нападів: спочатку через закони, що позбавляють її прав на мову та освіту, потім примусовий призов до армії, фізичне насильство, а тепер ще й підпали.
"Незважаючи на те, що відповідальність за цю ситуацію безсумнівно покладається на українську владу, Брюссель залишається в мовчанні, прискорюючи шлях України до членства в ЄС. Таке становище є неприйнятним", - висловив свою думку Сіярто.
Як повідомлялося на OBOZ.UA, Міністерство закордонних справ України відреагувало на інформацію, що з'явилася в угорських медіа, про загибель українського військовослужбовця угорського походження Йосипа Шебештеня, нібито внаслідок побиття в ТЦК та "насильницької мобілізації". Речник МЗС Георгій Тихий охарактеризував ці заяви як маніпулятивні та вигідні для російської пропаганди.
У той же час угорський прем'єр Віктор Орбан закликає Європейський Союз вжити заходів проти "примусового призову" до армії в Україні. Він продовжує робити маніпулятивні заяви з приводу загибелі українського військового угорського походження Йосипа Шебештеня, якого, за чутками, побили співробітники ТЦК.