МОЗ, враховуючи епідемічну ситуацію, надав вказівку регіонам підвищити рівень готовності медичних закладів.
Міністерство охорони здоровʼя України звернулося до регіонів із закликом підвищити готовність медичних установ у зв'язку зі зростанням випадків госпіталізації, спричинених ускладненнями від ГРВІ, грипу та COVID-19.
За інформацією, наданою Укрінформом та згідно з матеріалами Міністерства охорони здоров'я, міністр Віктор Ляшко визначив пріоритетне завдання для керівників обласних департаментів охорони здоров'я та Центрів контролю і профілактики хвороб під час селекторної наради.
Відзначається, що йдеться, перш за все, про медичні заклади, які забезпечують лікування та госпіталізують пацієнтів із ускладненнями, спричиненими ГРВІ, грипом, COVID-19 та пневмонією.
"Спостерігаємо підвищення рівня захворюваності на ГРВІ, що, в свою чергу, призводить до зростання кількості госпіталізацій через ускладнення, пов'язані з ГРВІ, грипом та COVID-19. У 16 регіонах зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Хоча ситуація залишається під контролем, важливо, щоб керівники Департаментів охорони здоров'я та Центрів контролю і профілактики хвороб у кожній області продовжували щоденний моніторинг епідемії і перевіряли наявність лікарських засобів у лікарнях, а також готовність до розширення ліжкового фонду для госпіталізації пацієнтів, як у стаціонарних відділеннях, так і в реанімаційних. Державне фінансування медичних установ, зокрема тих, що уклали контракти за програмою готовності та реагування, гарантоване, тому на рівні областей кожен пацієнт має отримати необхідну, високоякісну та безкоштовну медичну допомогу у випадку госпіталізації через ускладнення ГРВІ," - зазначив Ляшко.
Як зауважили в МОЗ, протягом останніх двох тижнів у країні спостерігається підвищення рівня захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19. Порівняно з попереднім тижнем кількість хворих зросла на 20%: з 10 по 16 лютого захворіли 206 653 людей, із них 60% -- діти. До лікарень країни з ускладненнями ГРВІ, грипу та COVID-19 госпіталізовано 5 406 людей, серед яких 3 276 - діти.
Згідно з прогнозами епідеміологів, очікується, що рівень захворюваності продовжить зростати протягом наступних 2-3 тижнів.
В даний момент ситуація залишається під контролем і відповідає характеристикам середини епідемічного сезону. Проте кожна область повинна здійснити додаткову перевірку готовності медичних закладів у своєму регіоні та забезпечити безперервний моніторинг епідемічної ситуації.
Перевищення епідемічного порогу зафіксовано в Хмельницькій області, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях. У Вінницькій, Київській, Львівській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській та Сумській областях - низький рівень перевищення епідпорогу.
У різних частинах України ситуація залишається стабільною, перебуваючи на передепідемічному рівні. У цих областях або в окремих населених пунктах регіону, в разі необхідності, обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій може ввести посилені протиепідемічні заходи. Це може включати дистанційне навчання для окремих класів у школах і навчальних закладах, обмеження кількості відвідувачів у закладах, а також інші профілактичні заходи.
Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я, зростання захворюваності на ГРВІ пов'язане з активною циркуляцією грипозних вірусів у 21 області України. На основі щотижневого моніторингу очікується, що до квітня грип стане домінуючим захворюванням, витісняючи коронавірус. З початку розповсюдження грипу в країні, яке розпочалося в січні, було зафіксовано 16 летальних випадків через ускладнення хвороби. Лікарі зазначають, що усі померлі не отримували вакцинації проти грипу.
Загалом, з початку епідсезону з 30 вересня по 16 лютого, на ГРВІ, грип та COVID-19 в країні перехворіло 2 469 413 людей. Це на 15,8% менше, аніж в цей період минулого епідсезону 2023-2024 років. Щорічна вакцинація -- нагадують медики -- найдієвіший спосіб для профілактики грипу та COVID-19, проводити щеплення проти грипу можна не лише на початку, а і впродовж усього епідсезону. Наразі всі області забезпечені вакциною проти COVID-19. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини Comirnaty від Pfizer для дорослих та дітей. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря. Вакцина проти грипу доступна в аптеках -- станом на 16 лютого проти грипу вакцинувалися 109 913 людей.