Міністерство культури не знайшло жодних порушень у процесі зведення 16-поверхового будинку в серці Ужгорода — Delo.ua.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
В міністерстві дійшли до цього висновку, спираючись на результати діяльності спеціально створеної групи, до складу якої увійшли представники Ужгородської міської ради та Закарпатської обласної військової адміністрації.
Питання викликало широкий суспільний резонанс. У 2023 році проти будівництва виступили мешканці Ужгорода, які зібрали близько 2,5 тисячі підписів під петицією з вимогою зупинити зведення багатоповерхівки, висота якої повинна була становити 47 метрів, а розташовуватиметься вона поруч із кварталом Малий Ґалаґов -- архітектурним ансамблем, де забудова не перевищує п'яти поверхів.
Громадськість направила свої запити до очільника Закарпатської обласної військової адміністрації, мера Ужгорода та представників прокуратури. Крім того, це звернення було також надіслано до Міністерства культури.
Протягом 2024 року Міністерство культури не дало схвалення на проєкт, аргументуючи це невідповідністю документації чинному законодавству та застарілістю історико-архітектурного опорного плану Ужгорода, затвердженого ще в 2013 році. Як зазначає автор петиції та лідер громадської ініціативи "Офіс перетворень" Олександр Ровняк, основною проблемою є відсутність чітких норм щодо висотності у згаданому плані. Це створює правовий вакуум, що дозволяє зводити високі будівлі в чутливих історичних зонах.
Незважаючи на попередження, у червні 2024 року робоча група прийшла до висновку, що відсутність чітких обмежень щодо висоти будівель у документації не дає підстав вважати проект незаконним. У лютому 2025 року Міністерство культури, грунтуючись на цих висновках, оголосило про відсутність порушень у сфері законодавства, що стосується охорони культурної спадщини.
"У висновку робочої групи зазначено, що за результатами перевірки не було виявлено прямих порушень режиму використання зони регулювання забудови 1-ї категорії щодо будівельного об'єкта 'Будівництво багатоквартирного житлового комплексу з вбудованими комерційними приміщеннями та підземним паркінгом на вулиці Закарпатській 1 'д' у місті Ужгород, Закарпатська область."
На Студентській набережній роботи з будівництва виконує компанія "Поділля-Транс".
Ціни на житло в Закарпатті продовжують підніматися з неймовірною швидкістю. Ужгород займає унікальну позицію на українському ринку нерухомості. Протягом майже трьох років війни місто встановило нові рекорди щодо темпів реалізації житлових будівельних проектів.