"Ми мали інші домовленості": у Верховній Раді висловили протест проти примусової мобілізації людей на вулицях.
Примусова мобілізація чоловіків, яку в суспільстві охрестили "бусифікацією", підриває авторитет служби в Збройних силах України. Як зазначила депутатка Соломія Бобровська, військові органи порушили угоду про заборону "силової" мобілізації в публічних місцях, яка була досягнута в обмін на розширення їх повноважень для проведення мобілізаційних заходів.
Про це народна депутатка України IX скликання від фракції "Голос", членкиня Комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони та розвідки сказала в інтерв'ю NV. Вона назвала "бусифікацію" ганебним явищем та антирекламою військової служби.
"У травні ми провели переговори з Генеральним штабом та Міністерством оборони. Ми повідомили, що розширюємо повноваження та обов'язки місцевих органів влади. Але ми вимагаємо припинення застосування сили, адже не можемо більше спостерігати в ЗМІ за викраденням людей з вулиць – коли їх забирають, тримаючи за ноги та руки," - підкреслила Бобровська.
Вона зазначила, що в Закарпатті, Одещині та Чернівцях примусова мобілізація стала вже звичним явищем.
Внаслідок таких обставин у рядах Сил оборони часом виявлялися особи, які відповідно до законодавства не підлягали мобілізації (наприклад, батьки з кількома дітьми, люди з інвалідністю тощо).
"У підсумку проблеми з громадянами, яких набрали з вулиць, доводиться вирішувати командирам учбових центрів, у тому числі питання судових процесів", - вважає Бобровська.
Вона додала, що факти притягнення керівників ТЦК і СП до відповідальності мають одиничний характер.
Як повідомляв OBOZ.UA:
4 грудня державний секретар США Ентоні Блінкен підкреслив, що Україні необхідно прийняти важкі, проте надзвичайно важливі рішення стосовно мобілізації своїх громадян у відповідь на російську агресію.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що мінімальний мобілізаційний вік в Україні - це 25 років. Проведення мобілізації з 18 років найближчим часом не буде.